Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Pacino

Pacino

Ne tak daleko EP

autor: Tereza Wontová | 31. 12. 2014, 19:25:36 | návštěv: 6172 | reakcí: 0

S někdejšími dorostenci Edgar Teby (resp. Mendigos) a MMM božany Awberah v rodokmenu aspirují Pacino na horký slezský export, papírově. Bezelstně črtám jímavý kontext - obal nakreslila vycházející výtvarnická hvězda Nikolas Petrlík, tvořící toho času s kytaristou a zároveň zpěvákem kapely tvůrčí komiksové duo, jehož díla lze najít v nejmenovaném hudebním plátku, kde se vehementně angažuje i zdejší milostpán šéfmax. A konec kružnice patří zasvěceným.

Aniž bych myslela na jakékoliv pejorativní vyznění, Pacino hrajou to nejpoctivější indýčko. Nesprosté ve smyslu průhledných oblbovaček, se kterými se potřebujete obtěžovat jen jednou dokud nepřipomenou, že dvacet vám už kdysi bylo a vracet se tam bolí víc než kolik chcete u takového balastu tolerovat. Nejryzejší kytarovka, co se halí do zamyšleného post punku a naznačuje roztěkaný post hardcore v duchu devadesátkových model, evokuje mi to kapely kolem Touch and Go a Sub Popu (namátkově další božani Seam), dávné honění pod peřinou. V rámci českého teritoria lze zamířit mezi De Mood a Or s vědomím, že u čtyřskladbového ep si s tímhle koleduju o pěkných pár na holou.

Kytara se převaluje z melancholického dumání do agresivního lomozu, vypiplaně výrazné motivy, které mají sílu upustit páru pro poskrovnu rozsypané texty, co se ráchají v úsporné existenciální deziluzi zhuštěné do jedné sloky. Radikální introspekce plná efektních jinotajů, filosofické emo (jistě, že přeháním) tlumočené z úlohy smířeného vypravěče, ze kterého nemáte pocit, že by si nejraději hodil mašli, zatím. Dala jsem si je třikrát naživo a pokaždé stačili skončit moment před zastřením pohledu. Mají to v sobě, tu uhrančivou magičnost zemí Slezských.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie
Nosič: mp3
Celkový čas: 13:50
Rok: 2014
Vydavatel: diy
WWW: http://pacino.bandcamp.com/album/ne-tak-daleko-ep
Seznam skladeb:
  1. Hit 1 3:07
  2. Ne tak daleko 3:55
  3. Hezky 2:52
  4. Rozleh 3:56

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek