Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Oswaldovi & Andrea Rottin

Oswaldovi & Andrea Rottin

st

autor: hermína týrlová | 19. 05. 2015, 06:58:26 | návštěv: 3177 | reakcí: 0

Jdete s tou, která vám trhá srdce pomalu a něžně, jako když loupe hlávkový salát na nedělní oběd, ve StreetCulture hrají OswaldoviAndreou Rottinem a řekl bych tomu náhoda, kdyby něco takového existovalo. StreetCulture je nejlepší místo na světě, pokud máte rádi obyvákové koncerty a chcete si na muzikanta sáhnout, uviset mu na rtech, na zpívajícím negližé. Což se rychle nabízí, když máte slabost pro tmavé typy nebo Kateřinu Malou, která je už velká. S Toddem v Unkilled Worker Machine buší pěstí emoce, v kapele se dvěma Italy je její bicí rejstřík širší než srdce rozkrájené na kousíčky jako hlíva do gulášové polívčičky.

Carlo Veneziano a Andrea Rottin jsou jako noc a den, zdánlivě netečný Carlo plný tiché krásy, rozdivočelý podivous Andrea, kterému není nic svaté a nic omezené. V takovém personálním obsazení ani nemůžete vytvářet něco důvěrně hladkého a omyvatelného. I když – co si představíte, když chytrý hlupák opíše „folk-spaghetti-rock“? Nerozumím tomu, jak můžou dva Taliáni s holkou z Nové Paky skládat originální trip namíchaný z amerického folku, britské psychedelie a afrického chvění zvuku, ale nejsem tady od toho, abych tomu rozuměl. Můžu počítat švy, můžu vytáhnout jehly, můžu obkreslovat vzory z fantasmagorického tepichu, který ryje držkou v písku, stejně jaké létá mezi mrchožrouty, můžu hladit stopy mezi světem a zásvětím.

Taky můžu vyleštit africký balafon a vycídit židovskou harfu, jenže kdo by se stihl soustředit na všechny hračky, co se kolem nich válí. Westernové motívky jsou jako prázdná střívka na hladová ouška a Andrea Rottin se umí šklebit po vzoru středověkých kramářských obejdů, mnohobytost v jednom těle. Ten, který je nejkrásnější, když mu přizvukují další dva a spojí se v jeden nerozpojitelný nápěv, v jednu říčku. Evropská dryjáčnickost s dřevěným zvukem Afriky, akustika domalovaná elektrikou, hlasy násobené vícehlasy. Muzika, která je tak přirozená, že už není místo na nic zbytečného. Když je vidíte poprvé, je to jako zázrak, jako když praskne čas... není nic a všechno je všechno. Ojedinělý zážitek.

Související články

Unkilled Worker - Faithcollapse
Unkilled Worker - Season of Doom

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: psychedelic/western/pop
Nosič: CD
Celkový čas: 36:45
Rok: 2015
Vydavatel: diy
WWW: https://oswaldovi.wordpress.com
Seznam skladeb:
  1. Genghis khan
  2. Bubo bubo
  3. Ticks are hiding
  4. River ghana
  5. Eyelids
  6. Nekonečno

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek