Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Inventa Storca

Inventa Storca

st

autor: hermína týrlová | 22. 09. 2015, 12:59:38 | návštěv: 3052 | reakcí: 1

Inventa Storca: Jsou kapely, u kterých vám stačí nasazení, jen časem blednou, jsou kapely, u kterých se dají poslouchat i texty, jakkoliv víte, že si rochníte v dávno minulém a že nadšení – nejkrásnější bývá zběsilá – že sedmdesátkové nadšení je blouznící. Matko, kolik jsi říkala, že už je mi let? - Ber smetí a padej!

Naděje už nebude množina, nebo zástěrka pro ty, co klamou, odkazuje k textům John Ball a dalším srdcařům, přítel píše: jedu na víkend do Orlové, tam se ti bude líbit, říkám mu, panelová zástavba důlního snu plodí silné charaktery a zdravou scénu, bystré vědomí (stejně jako mentální demolici). Ústí je podobný případ, jakkoliv odlišný. Kombinovat art rock s emocore není příliš obvyklé ani na zdejší špeluňky, protože když řeknete, že Hladík feat. Ravelin 7, zní to v lepším případě jako špatný vtip, v tom horším jako zbytečná oklika. Inventa Storca se nikdy pořádně nerozběhnou, občas seškrábnou tretru někdejším Pavilon M2 (ano, chybí velmi), ale jinak se drží ve středním tempu a naléhavý (dvoj)vokál tlačí do výšin klávesy, které jsou stejně staromilské, jako nekonečně současné. Vybrnkávání kytary, jemuž se nedá říct jinak než povlovné, šel jsem tě hledat, ptal jsem se po tobě, je jako když babička háčkuje mezi druhou a třetí světovou válkou, zároveň se tu nevznášejí předlouhé tepichy instrumentálních onanií, sdělení je na prvním místě. Musím jít sám, představu neudržím, svět byl vždycky šílený, a pak se vám hodí narazit na myšlenku, která není ziskuchtivá, ani jen zábavná, myšlenku, která je naivní a čistá, zatížená jinou zkušeností, a přitom tolik uvěřitelná. Progres je naivní. Ve skutečnosti jde o oprašování přítomného a nazírání z jiných stran. Jako dvě stehna. Pořád stejné, a tolik jiné. Ale erotika je příliš zemitá pro rozmáchlý křik Inventa Storca, a to je dobře.

To, co jsi v životě hledal, leží přímo před tebou, stačí se natáhnout, STAČÍ SE NATÁHNOUT!!! je stejně tak pravda jako lež, záleží, na které straně tmy si rozbalíte postel, někdy stačí, když rozumíte. Někdy je tak snadné rozumět.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: art rock/emocore
Nosič: CD
Rok: 2015
Vydavatel: Yannick South
WWW: http://www.inventastorca.cz/
Seznam skladeb:

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Ano,
22. 09. 2015, 14:48:18
moje nejoblíbenější kapela!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek