Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Melvins

Melvins

Hold It In

autor: Max Švarc | 25. 09. 2015, 12:05:33 | návštěv: 2957 | reakcí: 0

Škála pohledů na průlet Melvins poznaným hudebním vesmírem svědčí pro ty, kterým je už od Houdini jasný, že Dale i King mají ve své orientaci na prehistorickou formu rocku jasno. Primitivismus jako klíč ke kolektivnímu podvědomí vylepšuje na Hold It In polovina Badholů.

Jsou to ale překvapivě nezpráchnivělé drápky Meat Puppets z Learyho pokladnice v druhé You Can Make Me Wait, které se zadřely pod kůži aberdeenských dinosaurů. Vítaná pestrost tolik akcentovaná už na dávno zapomenuté Freak Puke (2012). Jízda spirálovým osudím poprocku není však v případě aktuální čtveřice vůbec mimo mísu, každý kdo přičichl k sedmipalci In the Rain (1996), sedí u gramce a čeká na britsky juchající věc z potměšilé dílny v podstatě dodnes.

Singly jsou jedna věc, koncepční alba věc druhá. Jestliže si za poslední dvě dekády aspoň jednou za deset let uvědomíte, že Melvins zkouší vydat předělávky ÚPLNĚ všech oblíbenců a vedle toho vydat splity s KAŽDÝM trochu smysluplnějším hudebním válcem, pak celé jejich snažení dává smysl na druhou.

A když už jsme u matematiky (minimálně od roku 1983), pak se vratíme i k malé násobilce riffového bláznovství, v němž se Buzzovi dnes vyrovná málokdo, a ve kterém nás hutností udrží i při prostopravdivé Onions Make The Milk Taste Bad.

Neméně povědomě twistuje po stage dvouakordovka Eyes On You mezi Mudhoney a Eagles Of Death Metal, ruky hore. Matt Lukin škytá u další hobliny Sezame Street Meat a dole mezi kapradím už raší další tajnosnubný kovově dotažený pokus Nine Yards s rozezlenou motivací natrhnout annus prorokům falešnýho metalu. Zelenina kytarového krku postačí, zvuk se rozezleně prostírá ekvalizéry a dupot kanad dodává fešáckému outfitu zdání naježených pyramid. Facka zprava, jdu se opláchnout.

Jakkoliv zní soví houknutí The Bunk Up povědomě až zaměnitelně, jede se podle not, které Ztohoven na Hrad během svého happeningu evidentně zapomněli u mámy v pračce doma. Trade mark nemá smysl řešit, copak Queeni kdy hráli něco jiného než Queeny? Překvapivý obrat do nálady poloakustických Chemiků mi jako Bójovi dělá dobře po veškerých synapsích, hlad nehlad…

Finále Mistrovství světa všech desek Melvins? Zdaleka ne, ale i semifinálová účast je zhmotněním snu jedné generace, která se nebála jezdit v devadesátkách na tvůrce Bullhead (1991) do Slovinska. Kabaretní odér se přibalil zřejmě sám, čemuž se diví snad jen notorický odpůrce frivolní písně či country, ale tak co jiného než jako oslí můstek před Piss Pisstoferson použít…? Nápad?! Jistě, v míxéru nechte rozezít AC/DC, přimíchejte ranné sedmdesátkové Kissáky, zneužijte hřivny r'n'r pokladnice a vydávejte to za dis hereckého esa. Na ocenění nejenom skalních čeká závěrečný vortex House Of Gasoline plný pomalu rotujících šroubů a ocelových pilin. A Deverovky! Vůbec se neptejte, jak ta se tam vzala…

 

MELVINS (USA, Ipecac) vystoupí dne 26. 9. 2015 od 18:00 v pražském klubu Futurum, předkapelou budou Big Business (USA, Gold Metal Records).

 

Související články

Melvins - Nude with Boots

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: stoner, punkrock, alternative metal, pop
Nosič: CD/LP/MP3
Celkový čas: 52:55
Rok: 2014
Vydavatel: Ipepac Recordings
WWW: http://www.themelvins.net
Seznam skladeb:

1."Bride of Crankenstein"   2:49
2."You Can Make Me Wait"  Leary2:49
3."Brass Cupcake"   3:24
4."Barcelonian Horseshoe Pit"   4:22
5."Onions Make the Milk Taste Bad"   5:01
6."Eyes on You"  Leary3:24
7."Sesame Street Meat"   3:28
8."Nine Yards"   2:29
9."The Bunk Up"   7:35
10."I Get Along (Hollow Moon)"  Leary2:25
11."Piss Pisstopherson"   2:58
12."House of Gasoline"   12:11

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek