Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Slim Twig

Slim Twig

Thank You For Stickin‘ with Twig

autor: Lax Schwartzgellner | 25. 11. 2015, 09:26:35 | návštěv: 2818 | reakcí: 0

Život pozemšťanům nelemuje pouze sága SW, stará se i dlouhá řada interpretů. Počínaje Sgt. Pepřem, pokračuje Cpt. Beefheartem, přes The Flaming Lips, lůzra Becka, Johna Schmersala a nově Slim Twiga, jenž mash-up sensitivitou překračuje ceněného Ariela Pinka.

Přezdívka sedí. Vyšitou jí uvidíte na basebalové bundě nebo čepicích s rovným kšiltem, mladší generace si v křížení stylů totiž nezadá s nejlepším z postpostmoderních propletenců, což si Max Turnbull jako absolvent umělecké školy opakuje jak násobilku přímo v drážkách vlastních nahrávek po dobu jedné dekády. Jeho kapela Tropics se stala trivií, ale jeho koláže září stále výrazněji v regálech obchodů s deskami.

Thank You For Stickin‘ with Twig vykazuje známky experimentálního kroužení kolem epicentra psychedelické klasiky. Všechny efekty, naechované vícehlasy a multidimenzionální úchop melodičnosti i atonality navléká do drážek jak řetěz na zápěstí. A že se nejedná o banalitou píchající šmuk, je jasné už od úvodní hymnické Slippin‘ Slidin‘.

Masivní vlny přelévající se zvukové hmoty vytvářejí iracionální pocit, že se probouráváte pomocí šedesátkového perlíku do čtvrté dimenze. Pitoreskní obraz, na který posléze narážíte připomíná pokusy Guided By Voices převrácené hlavou dolů. Jinými slovy, pokud by šlo o autoportrét, budete spíš hledat někoho s účesem podle kastrolu, a ne hlavu s přerostlým hárem. 

Barokní mikroetuda, zdvojená narážka na inspiraci The Rolling Stones, tepláky z podobného second handu jako Macklemore, hitovost Stone Rollin‘ střídá nespavost při tažení asfaltově táhlé psychedelické lajny Roll Red Roll (Song for Steubenville). You Got Me Goin‘ zase odkazuje na Barlowovy experimenty se čtyřstopákem.

Na béčku dozlatova vykrouženého dvanáctipalce pak nastává chvíle pro nádech. Proud transformované minulosti vane čerstvěji než rozpálené smyčce filharmonie, hašišáci mohou jásat ve Woodstockem zdobené jeskyni zhuleneckého rocku. Kladivo Fadeout Killer rozbíjí tuto představu streetpsychpopovou náladou, o kterou kdysi tak dojemně pečovalo duo Royal Trux. Vlna bez utečenců vtéká do časoprostorového ústí pomaleji než Daliho nástěnné hodiny. Genialita!

Pokud jste si jako já nevzali pro zbytek poslechu mentální volno, můžete hledat popové dno u kořenů drounících kytarových prutů a během této alenkovské poutě alespoň vteřinu pošilhávat po symfoniích uchem těžko zachytitelných, a přesto existujících. A díky tomu získáte i pointu – Max nesporně prošel multiportálem do jiné dimenze a teď posílá zvukové pohlednice, které pro nás prostřednictvím DFA sbírá James Murphy.

V závěrečném mihotání diod porouchané kapsle pravěké kosmické lodi se paradox znovuzrození vnutil s The Dude Lebowským na bowling, aby si všichni společně i s Donnym a jeho bráchou zajamovali cover Gainsbourgovy Trávy. Jestli tohle není konečná definice popmusic v té nejnáročnější konfiguraci, pak jsme všichni zralí adoptovat arabskou intervalovou strukturu a tonalitu jak nevěřící psi.

SLIM TWIG (CAN, DFA records) vystoupí společně s předskokanem BOY OMEGA (SWE) dne 25. 11. 2015 ve vršovickém Basement baru od 21 h.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: psychedelie, poprock, avantgarda
Nosič: LP
Rok: 2015
Vydavatel: DFA Records
WWW: http://slim-twig.com
Seznam skladeb:
 1. Slippin' Slidin'
 2. A Woman's Touch (It's No Coincidence)
 3. She Stickin' With Twig    
 4. Textiles On Mainstreet
 5. Stone Rollin' (Musical Emotion)
 6. Roll Red Roll (Song For Steubenville)
 7. You Got Me Goin'...
 8. Fog Of Sex (N.S.I.S)
 9. Fadeout Killer
 10. Trip Thru Bells    
 11. ...Out Of My Mind    
 12. Live In, Live On Your Era
 13. Cannabis    

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek