Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Today Is the Day

Today Is the Day

Animal Mother

autor: Max Švarc | 29. 11. 2015, 14:02:26 | návštěv: 3039 | reakcí: 0

Nehynoucí nenávist ke všem formám zvrácenosti, zaměřená perverzně přesnou optikou. Steve Austin nehledá noční můry z odvrácené strany existence, ale dokáže je vyčmuchat v podivném chování elit, ale také v každodenních ústřelech psychotiků, čímž obrazně zabíjí.

Dělá to dlouho a dobře, i poslední nahrávku, kterou bez mrknutí oka vydal Greg Anderson, protkávají žíly a tepny dobře dávkované nenávisti vůči světu, jehož spiknutí v nevědomosti dráždí nejednoho aktivistu, mezi něž lze rodáka z Nashville spolehlivě řadit.

Stejnojmenný otvírák charakterizuje zvukově hutnou, podlazeně bručící nahrávku, která jako by putovala až do míst, kde se formoval charakteristický metalcorový zvuk. Není potřeba zrovna oprašovat Earth Crisis anebo se zkoušet dobrat prvních nahrávek Man Is The Bastard, aby se dalo pochopit dobrodružné putování spoceným tělem napříč tunami riffů a zátarasy ostře vypalovaných dvojšlapkových dávek.

Aktuální sestava v prvních pěti tracích se rozhodně nehodlá ztrácet, proto pokračuje směrem vpřed zarputile, stejně jako vůdce celé tříčlenné smečky. Když ale přijde čas na akustický (byť lehce romantizující) autoportrét, Austinovy zuby přestanou skřípat a procítěný zpěv pohne i šutrem. Akustická verze Outlaw symbolizuje vášeň, bojovnost a pokoru, odsouvá stranou rudou vlajku agrese.

Godcrutch vrací pozornost k oprávněným ateistickým obavám o zdraví lidí, kteří i v 21. století věří v modly. Přískoky mezi kratšími songy nedávají šanci se nadechnout, tlak chaotického pojetí metalu tlačí posluchače hlavou dolů za každou vteřinu absentujícího headbangu. Jako by kapela chtěla připravit od posluchačů tobogán vlhčený samotným potem a klouzat jím až do horoucích pekel. Chcete-li víc, sledujte prsty rozplétající hmatník a bez obav diktujte vytrčeným ukazovákem a malíčkem.

Formu TITD stvrzuje sludgově ošklivé zaříkávadlo Heathen, po němž už cítí i nejposlednější pochybující Tomáš, že se hlavní vzkaz formace za třiadvacet let příliš nezměnil. Drásavost na krátké ploše je osvobozující jako ruka, která zahazuje pracně překousaná pouta, ale skutečným zážitkem je až předposlední Bloodwood. Táhlá balada, u které si Billy Corgan musí zoufat, že jí nesloužil v období Mellon Collie and Infinite Sadness, pozlacuje rám nekonečného smutku nad úpadkem civilizace.

Pokud má být tečka tečkou, obraťme list k závěrečné předělávce Melvins Zodiac, který měli odvahu testnout před Today Is The Day pouze grindeři Brutal Truth. Stejně brutální je i tato verze, z níž odkapává krev odžitého. Nebát se a řezat to – asi nejzásadnější vzkaz od monstrozního tělesa, jehož poselství stojí na tolika žánrových nohách, že ani Mastodon nebo Lamb of God by bez Austinovy abecedy nevychodili tzv. školku metalovou. 

Today Is the Day (USA, Southern Lord) vystoupí dne 30. 11. 2015 společně s GRIME (IT, Argento) a PRAY FOR DEATH (CZ) od 19:00 h v klubu 007 Strahov. 

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: posthardcore, sludge, metalcore
Nosič: CD
Rok: 2014
Vydavatel: Southern Lord
WWW: http://todayistheday.bandcamp.com
Seznam skladeb:

1. Animal Mother
2. Discipline
3. Sick Of your Mouth
4. Imperfection
5. Law Of The Universe
6. Outlaw (Acoustic)
7. GodCrutch
8. Divine Reward
9. Masada
10. Heathen
11. Mystic
12. The Last Strand
13. Outlaw
14. Bloodwood

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek