Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Little Simz

Little Simz

A Curious Tale Of Trials + Persons

autor: Ledar Bán | 23. 01. 2016, 19:05:40 | návštěv: 2718 | reakcí: 0

Rozhodně nečti mojí recenzi, jestliže nepřetržitě slintáš čůrákem nad fotkou Oasis. North London našel superstar, která se od prvního treku nebojí pojmenovat Králem neboli Martinou Lutherou. Beatový kolektiv kolem Little Simz postavil na hlavu teorii fůze grime->hip hop,  přiznaná rockovost plaší smrt.

Být minimálně o rok mladší, bavíme se o velké neznámé. Ale A Curious Tale of Trials + Persons nastaví kompas po Northern Light linii sveřepěji než když Mossad hledá neosobně vybarvený terč. V The Lights přesvědčivý hlasový sekáček prosekává glitchovou podložku, aby v purpurově zabarvené psychedelické lázni prožíval nutnou dávku cynického štěstí.

Celky odpadávají strukturovaně cestou, kterou nefunkční texty opouštějí skicák. Říkej tomu třeba profesionální odhad, ale silný příběh dokáže vždy přitáhnout pozornost. Pocitová nálož Tainted mluví srozumitelně a s dostatečnou pokorou odlišující writery od zkodeinovaných dětí, propadajících do marshmellow konstruktu všeobjímající lásky mezi bitches a jejich pimpama.

Chtělo by se říct… tak se odehrává burcující Gratitude, silná a nesmyvatelná fixa, kterou přemaluješ šaškovský barvy černošských masek atakujících obálky tradičních rockových časáků. Gendrově svobodná zde promlouvá nohama otisknutýma v prašné cestě pracné, stejně jako osvěžující očisty. It Begin In Africa nezůstala v hudební výchově pro 2. stupeň zbytečně.

Vzpomínám, že naposled  jsem po půlce alba nadšení sdílel v případě emočně lehce přehroceného Seven‘s Travels, ale stejně tak se dá vyposlouchat pipetové odměřování synthpopového gró, do nějž se ve finále Simbi Ajikawo houpavě rýmuje nejlíp. Ve zvuku nehledej trik, ­současné album poznáš podle gospelového apelu už při cestě sluchovodem k mozku. Young Fathers? Porter Ray? Nevím, dál…

Mladí nešlo v případě mladé aktivistky vpřed jen pro konejšivé ozvěny nedávno prošlé hiphopové lyrické slávy. V mrtvém těle živý duch, did you see that dead body? Na rave vyraž kdykoliv, kdy vyjde volný pátek. Holčičí romantika generace 94. Odjištěná neurobomba. V posledním trojbloku doufám potkáme Pac Mana, ať se Super Mario mezitím zastřihne.

Silná výpověď, v mém úhlu ucha mnohem zásadnější, než u které potkávám setrvačnost obecně nastaveného hudebního gyroskopu. Za dvanáct let u mikrofonu, před kamerou, naložená mezi nástroji ve zkušebně… nejde o přiblblou odměnu. To ale vůbec neplatí v případě nejširšího posluchačského spektra, protože tato deska je přístupná i pro kohokoliv z klubu Radiohead.

LITTLE SIMZ (UK, Age 101 Music) vystoupí dne 23. 1. 2016 ve sklepních prostorách klubu Chapeau Rouge od 20h, v roli předskokana se představí Craig Montana.  

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hip hop, grime
Nosič: CD/LP
Rok: 2015
Vydavatel: Age 101 Music
WWW: http://littlesimz.co
Seznam skladeb:

1. Persons
2. Wings
3. The Lights
4. Tainted
5. Gratitude (feat. The Hics)
6. God Bless Mary
7. Dead Body
8. Full or Empty
9. This is Not an Outro
10. Fallen

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek