Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

OG Maco

OG Maco

The Lord Of Rage

autor: Ledar Bán | 6. 02. 2016, 15:00:21 | návštěv: 2897 | reakcí: 0

Autotune proklatě nízko, prodírající se mumlavou jazykomluvou, produkce nejenom z Atlanty. Maco Mattox se napolo oblečen/napolo svlečen vedral během několika málo let punkhardcorově drze ke spolupráci s Diplem, Motownem a mele svou, přičemž trap pusou rozmělňuje  chvílemi na abstraktní mlhu.

Domestikovaná ikona, člen lokální HC smečky, dřív než mu docvaklo, že Zack je jen jeden. Žádný nahrávky, jen propocený hodiny na frontmanském potítku. Jak lehce můžeš na bojišti? Za sebe hůř, ale cesta od prvního mixtapu Marty McFly (Back to the Future matro?) navedla. A zase pilování. Upoceně ke krvi a zpátky, dokud nevyšel hitový odštěpek U Guess It, který není těžké začít po tisícím poslechu nenávidět, interpret/neinterpret.

Průlomová 128kbps se vyloupla jak zralá švestka s peckami Homies, Mirror Mirror a šáteček. 15 EP reje průlomovou brázdu k nevyzpytatelnému štěstí stát po boku s těmi, co házeli přenoskou deset let zpátky (Back to the Past matro). Rozkrok nízko jak u skokanů na lyžích, ostrost exprese level 5000 a nejistě balancující chuť uspět. Proto Diplo, proto vometáci od Gucci Mane a oholená, potetovaná hruď.

S maskulinitou opatrně, feminismus raší dneska děvčatům pod nosem a ne každá hoe přiznává kosočtverec, i když jí patří vrchol vaginálního řetězce. Možná proto se syntezátory celou třicetiminutovou stopáž snaží pentlit arabsky poplastičtělýma nebo „troubit na trumpety by se nám líbilo“ motivama. Spiklenectví do druhého tracku patří též, na první dobrou skáčeš jak pokousenej tarantulí: „Ape shit!" Bezpráví.

Přes klasickou společnou koupel podrážděnýho ega, chrlícího slova nigga, bitch a clubs se dá dostat hlouběji do struktury tracků, téměř bez výjimky vykazujících něco kolem tří minut. Dribling, jsme pod košem Champions s více než zlověstným instrem klávesového napětí a modulací hlasových možností hitmakingu. Tady se podvědomě nedá vyhnout kolizi s mazáckým přístupem kolegy Futurea. Hasím žár, přes zbabělce krájíme 73% dort v půli. Někdo si dává hutný věci postupně, dávkováním. Můj sluchovodový žaludek ale nedrhne.

Nepřekvapivě vyzrálá dlouhohrající věc se úspěšně protahuje kolem Charibdy motivu piána a nervně hajpuje kluka na featu. Proměnlivá tempa tu patří mezi spodní proudy. Kvituju jak Petra a vezu se vlnou punkového, až přezleného vokálu. Flow? Flawsin'! Often – to zdůrazňuji, je příliš r 'n'b skákal pes. Hit no. 1 North Face. Pusť to klidně znova, Same. Jo, ještě jednou a pak celý, pokud odpustíš elfmanovsky koncipovaný pokus o muzikál v Outa Here. 

OG Maco (USA, Quality Control Music) vystoupí dne 7. 2. 2016 v klubu Futurum Bar od 20.00 h. V roli předskokanů se představí NÁSIINÍK, DIZZOCK, o afterparty se podělí DJ Rumdim & DJ Kár.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hiphop, trap
Nosič: 9xFile, MP3, EP, 128
Celkový čas: 33:17
Rok: 2016
Vydavatel: Quality Control Music
WWW: http://www.macomattox.net/
Seznam skladeb:

1 Sound The Trumpet 2:49
2 Ape Shit 3:19
3 I Am Legend 3:13
4 Champions 3:35
5 Cowards 2:48
6 Talk To 'Em 3:02
7 Often 3:46
8 North Face 3:17
9 Outa Here 3:28

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek