Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Skepta

Skepta

Blacklisted

autor: Ledar Bán | 6. 04. 2016, 11:38:00 | návštěv: 3043 | reakcí: 0

Každá jedna doba, každej beat, každej track má v případě zasloužilýho Boy Better Know veterána pomyslnej chromovej proužek, jako kdyby šlo o bankovku. Není to o nedostatku osobitosti a personálního vkladu, ale život v londýnských ulicích nedá na škrobená pravidla. Poptávka zapamatovatelných pecek vydrží kojit tak dlouho, dokud dřeš.

Přestože nad grime filozofii krouží masařky pochybností a trendové marnosti strašící u digikošů mladé generace uvyklé dostávat track k snídani, obědu i večeři místo koblih, Skepta mazácky šilhá od mixáku po fúzích s prověřenou i zcela zvukově novátorskou beatmakerskou mašinérií. Jak říká klasik, chce bejt hot. Místo berlí před odrazem na japonský megastage skvěle posloužil Westwoodův loňský pokus, parafrázující formát předchozího mixtape.

Blacklisted nahlodává sebevědomí rapírků už od prvního bangeru uvedeného hláškou ´Fuck Skepta!´. Same Shit, Different Name vrství invektiva do grime nížin s popově orientovaným zvukem, na což má jako hybrid radiového mainstreamu a streetového náboje plné právo minimálně od roku 2007, kdy se na etablování stylově nadrceného materiálu zasloužil první sólovkou Greatest Hits.

Hořkost outlaws tady neuslyšíte, východní Londýn své gangsta hrdiny hýčká stejně jako Atlanta, Chicago nebo LA. Útěk z globalizační uniformity se nekoná, flawless BBK koleje vedou k dalším pozlaceným soškám, udělovaným institucemi, ze kterých si Joseph Adenuga, Jr ob řádek dekádu utahuje. V tomhle není situace jiná ani u nás, jenže tady zná uštěkaná smečka jen jednoho Smacka, čímž se řeší i obsazení aktuální show v MeetFactory.

Pokus nastavit si líbivé a posluchačsky nenáročné mantinely vyhovuje všem, maže se tím riziko ztráty utěsněné hned zkraje jistotou multiplatinových úspěchů Eskymo Dance a Boy In Da Corner. Předělem Blacklisted se tak s přehledem stává opiátově se ovíjející Mastermind s hostujícím hlasem Etty Bond. Zastřená triphopová produkce přichází hodnou chvíli, dřív než se jí s větší vervou chopí tvůrci Summertime ´06.

Přestože albu chybí tolik vzívaná porce rave, nepostrádá chytlavost, ani zarputilost zakládajícího člena BBK. Připomíná cukr rozpuštěný v limonádě, který brzo najede vlnu euforie, ale po vypocení si na to ani náhodou nevzpomenete. Po pár dalších letech ale jako na ochutnávku možností živé show celkem zřetelně ano.

 

 

Skepta (BBK) vystoupí 6. 4. 2016 v MeetFactory Praha. O stage s ním se podělí DJs Tuco (Meanbucket) a NobodyListen (BiggBoss) + MCs C. Months a Smack (A51).

 

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: electronica, hip hop, grime
Nosič: CD, digital download
Rok: 2012
Vydavatel: 3beat Production, AATW

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek