Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Masáž

Masáž

Kvok!

autor: hermína týrlová | 7. 06. 2016, 22:18:07 | návštěv: 6381 | reakcí: 1

„Stávám se stínem, strašidlem!“ A hluboký, v závěru parodický bestiální growl...

"Kohoutek a slepička šli spolu do obory na jahody. Po chvíli našla slepička jahodu a dala půlku kohoutkovi. Za chviličku našel jahodu kohoutek. Protože byl ale lakomý, dal si celou jahodu do zobáčku. Nechtěl se se slepičkou dělit. Jahoda byla ale příliš veliká, a tak se začal dusit. "Slepičko, slepičko! Dej mi vodu, nebo se udusím!" Slepička honem utíkala ke studánce. Jen se jí peříčka čepýřila…" A s touhle deskou je to jako s jahůdkou, jen pažravý kohoutek nikde na obzoru.

Deska svorně nominovaná na obskurnost loňského roku, tedy těmi, kteří si jí stačili všimnout. Možná příznivci lesních pohádek Františka Skály, možná fanoušci Už jsme doma, toho času v bohnickém parku, možná samolibí onanisté v péřovém negližé. Rytmická sekce prachatických grinderů Gride je sice vodítko, ale falešné jako mírný pohled Rosamunde Pike. Ano, pár otrlých metel se slabostí pro jazz a vzdálenou alternativu, tím spíš, pokud někdy leželi napříč Skalákovým mlýnem nebo snídali pod Hitlerovou dálnicí na Krákoru, operují s citem pro pošahanou deklamaci a repetice zavázané lépe než Hurvínkova dřevěná bota. Když půjdeme důsledně dále, na návsi potkáme Ženy, kterak muckají krysy happeningu a bezuzdné improvizace. Ovšem Masáž je přísně organická a nazkoušená, všichni to jsou brilantní hudebníci a hlavním nástrojem se zdá být akustická kytara Ivana Boreše, jenž je i autorem textů/básní/bajek/chorobopisů/metafyzických poklesků.

Nálada desky se pohybuje od minimalistického snění přes zavalitou aktuálovskou tradici a wanekovsky strohé, kaligrafické lpění až po divoké jazz-grindové běsnění. Zdánlivě klopotné písničky kulhají záměrně a v ladně vykroužených figurkách, radost je stejně dobře potutelná, jako nemocná. Hudební přešlapy a přesahy tady dosáhly míst, kam by měli vykročit všichni ti, co jsou zavření do jednoho stylu. Což nemá být mravokárné doporučení, spíš hygienická potřeba. Je třeba se pořádně zašpinit, abyste ocenili kvalitu vody. 

„Poznávám klekánici v mlze jak s polednicí vrže jim krvavé koleno, vidím také obří stín obra…“ Kvok.

***

Live: 
Chee Chaak 2016
10. - 11. 6. 2016
Provoz Hlubina, Ostrava
www.facebook.com/events/614070668732442

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: jazz/acoustic/alternative/grind
Nosič: CD
Rok: 2016
Vydavatel: DIY
WWW: http://bandzone.cz/masaz
Seznam skladeb:
 1. Kvok!
 2. Opička
 3. Padající souhvězdí
 4. Stíny
 5. Masáž I
 6. Šedivé listy
 7. Konec
 8. Ayahuasca
 9. Potřebuješ?
 10. V listnatém domě bydlí duch
 11. Masáž II
 12. Let na drakovi

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
NAAB
8. 06. 2016, 21:29:45
Nahrávku na kazetě možno pořídit tady: http://naab.cz/releases/masaz-kvok/

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek