Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Thee Oh Sees

Thee Oh Sees

A Weird Exits

autor: Max Švarc | 22. 08. 2016, 22:19:10 | návštěv: 2892 | reakcí: 0

Deset let od debut The Cool Death Of Island Raiders uplynuly jako voda, která padá v podobě rosy na kalifornské pobřeží den co den. Garážová parta nabrala na váze a šíří kytarové evangelium neúplně zpívanou verzí, z které se klukům z Tame Impala musí ježit chlupy, Ježkovi bodliny.

          Spravedlivý soud garážníkům patřil díky opěvované Putrifiers II, kde se psychrock dostal do fáze fénixovského znovuzrození. K tomu přispěl dílem dnes už s kapelou nehrající explozivní Chris Woodhouse s pryžovým zápěstím. Kam dál naznačil singl Plastic Plant a dvojice bubeníků znásilňující původní distorzní podobu Thee Oh Sees.

          Jakkoliv rotuje jádro kapely, kolem Johna Dwyera, jedno je jisté – zefektované kytary nastavují proměnlivost zvuku do dalších zrcadel po hodně dlouhé době, elektronickými výboji kypící se totiž Dwyerova parta zabývala už v letech 2004-2006. Osmipísňová A Weird Exits se tak mnohem víc blíží konceptu debutové TCDOIR a vrací sestavu zhruba na stejnou startovní čáru, jako mělo např. Primary Colours. Čerstvě vydaná deska se ohniska zájmu staví do pozice závodního chrta, kterého brzy vystřídá další.

          To podstatné týkající se dvojalba zaznamenává odlehčený studiový zvuk, ale neutuchající chuť brodit se psychedeliemi těžšími než dešťové mraky. Rotační buben osudu se dotýká každého jednoho zářezu na černém vinylu, hypnoticky a mocně jak když svírá vnitřnosti hlad. Nemluvím jen o pilotním, víc jak pět a půl minuty se vinoucím hadu kytarové obsese, ale třeba i famózně rozšířenou percepci fanoušků Pixies v Unwrap the Fiend pt. II, případně krautem poznamenanou Crawl Into from the Fall Out. Předposlední nahrávka alba míří do polí, jejž jsou aktuálně blízké britským partám formátu The Cosmic Dead.

        Sladká tečka na konci má své místo, oplodňovací mánie tichomořského prostředí prosákla do synťáky protkané The Axis, kde si pohrává s erotogenními zónami uší zhýčkaných kytaropopových fandů. Pokud nejste souženi předsudky, pochopíte, že jde o poctu jiné legendě, která pod názvem Beachwood Sparks rozdávala radost v letech 1997-2002, což jsou také raná léta Thee Oh Sees. Kruh se však neuzavírá, anarchie se na konci šestiminutového zformuje do fragmentů zvuku, z kterých pochopíte, že TOS obrábějí hudbu jako operační dělníci dílky stavebnice. 

THEE OH SEES (US, Castle Face) vystoupí 23. 8. 2016 v pražském Futuru. Předkapelou budou The Maggie's Marshmallows. Začátek akce stanoven na 19.00h. 

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: spacerock, psychedelic garage rock, avantgarde, art rock
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 39:35
Rok: 2016
Vydavatel: Castle Face
WWW: http://www.theeohsees.com/
Seznam skladeb:
  1. Dead Man’s Gun
  2. Ticklish Warrior
  3. Jammed Entrance
  4. Plastic Plant
  5. Gelatinous Cube
  6. Unwrap The Fiend Pt. 2
  7. Crawl Out From The Fall Out
  8. The Axis

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek