Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Death Grips

Death Grips

Bottomless Pit

autor: Max Švarc | 23. 10. 2016, 12:24:10 | návštěv: 2938 | reakcí: 0

„All I do is lose my form, I'm warping." Kakofonické kázání vousatého proroka stíhaného obsesemi v předprogramovaném Matrixu by jen stěží zachytil někdo jiný než .com- primát, jehož potřeby se prostírají v sociálním režimu přiznaného predátorství.

          Vývoj Death Grips může být mnohým složitou hádankou, ovšem jen pokud nevlastníte kódovací mřížku, ze které vyabstrahujete jejich podstatné zářezy do tváře pop music. Jen na Bottomless Pit narazíte na hit minimálně čtyřikrát, vždy zaujme neokázalostí a totálním zvukovým podřízení mise pravidlům nevyřčené rubinovské fúze. Trolling nehrozí, hrana kritičnosti se přesunula na ohyby, kterým vládne Houdini.

          Mocná konstrukce instrumentálního přepínání mezi dubstepem, industriálně generovaným podkresem a přednesem zrychleného bastarda skatu/slam poetry. Frontmanství Stefana Burnetta dorůstá stropu celé kapely a iniciuje občas odvetu v podobě přebasované linky, na kterou navazují pouze vířící elektronické perkuse. Srozumitelné, roboticky přesné.

          Otevírání (kolikáté už?) kapitoly po domnělém rozpadu přivedla projekt k rozhodnutí nenechat si diktovat pravidla, ale vytvrořit svá vlastní. Egotrip se stává víc snovou skutečností ovlivňující praktickou a ultrahlasitou penetraci ušních bubínků. Nahlas charakterizuje přístup nenasytných uší generace rodící se se sluchátky na uších. Zdánlivé plácnutí do vody se tak mění v lázeň v bahenně probublávajících zvukových piruetách. Srovnání s předchozí tvorbou odlepíte po pár posleších jak oschlou etiketu.

          Finální trilogii Ring A Bell, 80808 a Bottomless Pit pojí upřímné vokální kovářství, kdy slova nemají kam uniknout a procházejí rozmanitou hudební lázní, při které je snadné upadnout do stavu, kdy doma oprašujete desku 808 State a vůbec vám to nepřijde podezřelé, přestože sluj bez podlahy zeje nejponuřejší dystopickou černí vtahující stejnojmennou hymnou.

Death Grips (usa) vystoupí 24. 10. 2016 v prostorách Meet Factory od 20.30h. Jako předkapela vystoupí Raime (uk).

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: electronic, industrial, noiserock, rave
Nosič: LP/CD/MP3
Celkový čas: 39:20
Rok: 2016
Vydavatel: Third Worlds/Harvest Records
WWW: http://thirdworlds.net/
Seznam skladeb:
 1. Giving Bad People Good ideas 3:08
 2. Hot Head 4:18
 3. Spikes 3:05
 4. Warping 2:54
 5. Eh 2:53
 6. Bubbles Buried In This Jungle 2:40
 7. Trash 2:52
 8. Houdini 2:44
 9. BB Poison 3:06
 10. Three Bedrooms In A Good Neighborhood 3:03
 11. Ring A Bell 2:26
 12. 80808 3:17
 13. Bottomless Pit 2:55

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek