Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Okkultokrati

Okkultokrati

Raspberry Dawn

autor: Max Švarc | 7. 12. 2016, 12:41:50 | návštěv: 2638 | reakcí: 0

          Zvuk přebuzené basy protínají zvuky švihajícího biče a v zádech cítíte desperátskou tlupu nikoliv cynických, ale spíše osvobozených mírotvůrců r'n'r. Záklon, slova měnící se v hrdelní zvuk. Kolikrát se naechovaná kytara vrací zpět v doprovodu kláves? Téměř po někonečno šesti minut.

          Titulní věc v druhém sledu odšťavňuje původní garážovou bezstarostnost na dřeň. Beatnický vzdor bez příčiny, opilý pochod ulicí, oči navrch hlavy, jakoby opožděné frázování a tichý stesk po blízkosti spřízněného. Nejde o marš hollywoodským bulevárem, ale spíš vedlejšími uličkami plnými výkalů. Výkopem vpřed, rotující zvuk na vodítku, náhlé osvícení bodovými světly piana.

          Pod poklepem budoucích tinnitů se vine had psychedelického bahna z okrajů norských lesů, přituhuje a Joy Division parkují pod přenoskou gramofonů, aniž by ztratili cokoliv z působivosti sebeironizujících ztracenců, pro něž se láska stává bernou mincí poznání i konečného zatracení. Bolest bez příbalového letáku, letargie přetavená do plynulého synthpopového oparu za zhrublým hlasem nenaplněné touhy. „No love. No lovers. No lovers. No love."

          Mostní oblouk klenutý až za nejděsivější triphopovou propast, fetiš zatracení. Pohled za rameno kde sídlí rádce a rozvážný krok prázdnotou až do bodu prolnutí ležaté osmičky. Oddělený, nepočatý, bardo hloubek osamělosti, bludiččin hlas předříkající mantru, vše táhlé jak cákance medu. Stojím sám, šalba i klam tibetských mís obrácených naruby. Hypno samo.

          Hard to Please, Easy to Kill s dalším přívalem klávesových vln bez zbytečné pompéznosti, spíš v bahenním režimu lehkého okysličení. Ponor do dokumentární věcnosti, ve které by se jiný mohl hrabat jak ve střevech exotického, nenávratně mrtvého zvířete. Tvář škubající se pokušením drmolí v agónii slova posledního poznání. Kolem rotuje zvuk hvízdajících odštěpků předznamenávajících další kosmické představení, B stranu otvírá sci-fi scenérie, jejímž hlavním předobrazem bude následující osmiminutové demoliční představení.

          Mimozemské vzepětí ledové tvrdosti dělá ze šesté věci alba planetu vyrvanou ze zákonitostí znémého fyzického vesmíru a narážející vysokou rychlostí do sousedských galaxií s intenzitou megaobří rotující bowlingové koule. Zvuk vyždímaný na maximum, surfová intermezza, hlas laškující s manýrou, tak jak to mají gotici rádi. Povely kapitána kosmické lodi, jejíž posádka ví, že z této plavby není úniku, ať už skončí mise jakkoliv vede skrz úlomky twostepové rozmarnosti, rozbitá hračka electroswingu, při rekonfiguraci se hodí vše. Vidíte paralelní vesmír? Ano, ano, je tu… Vynořující se žhavá magma zpomaleně kulminujícího transu a její záhrobí.

          Zasloužená pocta Brettu Bradfordovi otvírá další ponurou obálku s návykovým zbožím, klávesové rotace ve výšce uší uhlazuje hrany a pokud by se zdálo, že kontrast vokálů je příliš propastný, mávněme rukou. Ztraceno v překladu se přiznává jako polehčující okolnost vědoucnosti. Ale rozpustný je předposlední zářez desky jak instantní kafe. A možná je tak dobře, protože nájezd konečného nerozhřešení Magic People tak vypadá díky dvěma posledním minutám zcela organicky.

          Tečka.

OKKULTOKRATI (NOR, Southern Lord) vystoupí dne 8. 12. 2016 společně s Figüras (LAT) od 19:30 v klubu 007 Strahov. 

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: punk, rock, hardcore, black metal
Nosič: LP
Celkový čas: 46:24
Rok: 2016
Vydavatel: Southern Lord
WWW: https://okkultokrati.bandcamp.com/
Seznam skladeb:
  1. World Peace   
  2. Raspberry Dawn         
  3. We Love You 
  4. Leave And Be Gone   
  5. Hard To Please, Easy To Kill  
  6. Hidden Future 
  7. Ocular Violence          
  8. Magic People

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek