Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

OG Maco

OG Maco

For Scott

autor: Max Švarc | 6. 02. 2017, 07:23:12 | návštěv: 2634 | reakcí: 0

Z nehynoucí náklonnosti k Travisu Scottovi toto EP nevzniklo, spíš z potřeby deníkových záznamů. A stejně jako ípíčka doprovázející následně Velká alba, i teď jsme svědky znovuzrození formátu krátké nahrávky. Ta ale v aktuálním století předchází (stejně jako mixtape) koncepční rapový vklad.

       Malovat tuto recenzi, vidíte OG Maca stojícího na rozcestí. Slibně rozběhlá kariéra basáka HC kapely přetavená v charakter dalšího rýmujícího Atlanťana především díky dva roky starému EP (sic!) 15 vykazuje známky statické energie viz. vysamplovaná Enya v s/t úvodu. At Night je Kid Cudi jak kdyby přes kopírák, ucho lapené manýrou.

          Běh na dlouhé trati nenechá vydechnout, Restless vyjevuje standard nekonečné šňůry, kde ti stačí zaplý mikrofon na iPhone a jeden foťák, abys stačil zaznamenávat rojení různobarevných rtěnek. Autotune zůstává v záloze, praktický žabikuch. Fragmentální posun –> strana B (dosaď X, Y, Z).

          Emorockový Olymp, meta mnohých niggaz (zde WZRD fandy), směr, kterým se posouvá Věc dál. Drásavost digitálních kvákadel, ultrarovný beat a poklady do pomyslných melodických polštářů, produkce Humbeats zhruba v rovině Nazca. Olymp, tyvole… Chytré. Moc.

          Vytapetovat hajzl Pollockem vychází na celkem prima nápad, takže jestli k modlení k bohům přidáte i pokus o hyperplovoucí prostorovou halucinaci vnitřního vesmíru, pak se obraťte na Pablo Dylana přes snapchat OGho účtem. Drzejší vyhrává, track pro vytrvalé psy, pastva medvědů, letecká pohotovost paragánů. Meteorický shluk, který dorotuje závity zhruba desítky minut po prvním poslechu, by zasloužil zaplněnou plochu Templehofu, hořící hranice bratrství, zvolání Lumumba, bruv!

          Pod úlitbou plugu na šesté místo nahmatejte ACLU slevu na Pursuit of Happiness, moč si následujícího dne zkontrolujte sami. Pokud jméno vyprodává galerie, sklepy i priváty, pak ať vydává klidně každý měsíc jako Gucci Mane. Prostupné deníkové EP nahlíží propast jako nebeskou klenbu, zkoumá a ohledává každý záhyb, aniž by slevilo z nároků přítomného (a přítomnícího) dokumentu, kterému v popkultuře udávají vrcholný tón Migos.

OG Maco (USA) vystoupí 6. 2. 2017 v prostoru Underdogs' Ballroom & Bar společně, večer zahájí od 21h Opak Dissu Crew.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hip hop, pop, post soul, r'n'b
Nosič: MP3/EP/CBR
Celkový čas: 18:54
Rok: 2016
Vydavatel: diy
WWW: https://soundcloud.com/og-maco
Seznam skladeb:
  1. For Scott
  2. At Night
  3. Restless
  4. Remember
  5. Courage
  6. Real Ones

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek