Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Pio Squad

Pio Squad

Stromy v bouři

autor: Max Švarc | 18. 02. 2017, 09:17:08 | návštěv: 4230 | reakcí: 0

Pěkně zněle počesku pojmenovávalo trio s nadhledem české panoptikum už za dob Jižních pionýrů. Pio Squad posunuli celou jejich hru výš, přestože po dvojce Interview budili dojem utonulců v uzavřených vodách. Vše bylo jinak – šlo o nádech smysluplných vířících slov pro SVB.

          Moderní zvuk, charakteristická výslovnost, hlasy doplňující se stejně samozřejmě jako vytrvale se zlepšující sportovní tým. Nahrávka, jejíž bpm se vlní jako elektrizované, míří k užitečnému průsečíku profesionální produkce a živelného rýmování na první dobrou.

          HJZLMJSMZJHLV sonda do lokální scény dokumentuje jak citlivý film celkový vliv kapely, rodné město si je zadřelo pod kůží dávno, štemplovací bars mění perspektivu jak magické houby. Text mluví jasně – 'Tohle je tvrdý jádro, punk je dávno mrtvej, kámo'. Sleduj defilé antifáckých opor.

          Poctivá a vzácná vyrovnanost se týká i hostujících hlasů, kterým vládne Kato z Prago Union, pokud chcete přepnout na štiplavé věty  slovenských hrdinů, jděte po Noc na zemi (s Luzerem) a Hadžime!  (se Supou). Wichova produkce To chce klid je nadstandardní přitakáním měkkým rýmům trojúhelníku De Puta Madre, Eurodel, Strejda Filí, cílí k jádru, vyzdvihává skrytou zenovost.

          Příběh desky se nenápadně podřizuje enviromentálním podnětům doby, o čemž vrchovatě svědčí tracková šňůra 10-14 plná duchaplných reflexí. Zde je přesah původních Jižních Pionýrů markantnější než stále hustší dráhy dronů. Zjednodušování nefunguje vždy ku prospěchu, zde se blíží dokonalosti.

          Koncepce desky má hlavu a patu, co song, to příběh. Ano, nelze se zcela vyhnout dojmu už předtím slyšeného, ale to lze v rámci obecně příliš provázané scény chápat. Co producent, to pojem, i občas lajdácký Enemy ze sebe vymáčkl maximum. Oživení tuzemského undergroundu (za všechny nedocenění Zkrat Kratochvil) pomohlo najít pro Pio optimální infúzi 2016.

          Desku Stromy v bouři tak lze položit na pomezí mezi moderní rap klasiku a mezi popový nadstandard, který vytlačuje bezduchost jednohitových interpretů v dramaturgii hudebních televizí i pomocí subbassově dokonalých frekvencí Brickbars nebo hypnotizující Noc na zemi.

          Bezpochyby jedna z tuzemských desek roku.

PIO SQUAD vystoupí dne 23. 2. 2017 od 20h v klubu Buben a společně s nimi Lengualerta a Hamis. 

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: rap, hip hop, elektronika
Nosič: CD
Celkový čas: 66:17
Rok: 2016
Vydavatel: Avantgarda Muzik
WWW: http://www.piosquad.cz
Seznam skladeb:

1. Ticho Před Bouří 3:09

2. Kde Se Flákaj?! 4:06

3. Zvony Featuring – Hamis3:41

4. Děláme Všechno Pro To Abysme Se Měli Líp Pt. 2 4:01

5. HJZLMJSMZJHLV Featuring – AfaRastaFa, Brooklyn (26), DOC (64), Hamis, JMY, Kolona, Nehera 7:04

6. Brickbars 4:40

7. Noc Na Zemi Featuring – Luzer* 4:21

8. Tváře 3:46

9. Hadžime! Featuring – Supa (13) 3:55

10. Bouře 4:42

11. Tanec Na Hrobech 3:46

12. Hranice Featuring – Lengualerta 4:27

13. Čalantika 4:39

14. To Chce Klid 3:34

15. Vzkazy V Láhvi Featuring – Kato (10) 6:26

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek