Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Grails

Grails

Chalice Hymnus

autor: Max Švarc | 17. 03. 2017, 15:12:33 | návštěv: 2581 | reakcí: 0

Volám příteli, na druhém konci drátu se ozývá praskání. Stejně tak lze hledět do shluků pomíchaných molekul pelu inspirací Grails. Učesanost maskující cáry hardrockových manýr, symfonických tendencí a filmového propadlictví. Líbivost není to slovo, řízená hypnóza zní lépe. 

          Tu relaxační, chvílema zas bouřící hradbou syntetizátorů, Grails unášejí, nechávají unášet. Výhoda motivů jejich instrumentálního nebe spočívá v rozeznatelnosti, však i některé z nápadů odhalily minulá alba, z nich ční nestárnoucí monument Deep Politics.

          Potlach u kroužících a kovem obtěžkaných cyklech New Prague se chvílemi obracejí k pitoresknosti kamenného a neměnného statusu quo. New Prague pak hudebně po vzoru motýlů odhazuje po dvou a půl minutě kuklu a rozvíjí křídla, která nesou v chaotickém mávání zárodky letů jinam.

          Deeper Politics dává prostřednictvím ornamentů odpočinout smyslům, které zapřahuje neklidně tepoucí Tough Guy. Jestli se dá něco o Chalice Hymnal prohlásit odpovědně, pak jde o podobnost s náhrdelníkem, na který jsou navlékány korále různých tvarů a velikostí. Proto v hladce opracovaném oblázku milostného vyznání z bezčasí Rebecca odeznívá smíření a otevírá se nepojmenovatelno.

          Deep Snow II, srozumitelná parafráze šest let staré tečky za Deep Politics spřádá sítě, ve kterých se zazmítá libido každého detailem posedlého hudebního senzibila. Manýristická basa v úvodu kašle na hanění a zakládá impulz pro větvení najazzlé, spirálovitě se pohybující, snad i úmyslně zastřené atmosféry. Cestujeme časem a přítomnost nehraje roli. Hudba zde obklopuje smysly jak kapsule lodi tělo nauta.

          Posledním stupněm nikoliv slezené, ale spíše odlevitované desky tvoří synergie Thorns II a After The Funeral, nejpokomponovanější věci s neurčitou atmosférou tajemství. Život po smrti, nebo smrt po životě…? Volbou se nic neřeší, smíření ukryté v titulcích zvukového bijáku. Snad několikrát nebude málo, jemnost instrumentálního krajkoví zde totiž dokonale mate. 

GRAILS (USA, Temporary Residence Ltd.) vystoupí dne 17. 3. 2017 na prknech Divadla Dobeška. Předkapelou bude Majeure (USA, Temporary Residence Ltd.), začátek od 20:00.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: ambient, instrumental rock, postrock, psychedelic rock
Nosič: LP/CD
Rok: 2017
Vydavatel: Temporary Residence Limited
WWW: https://grails.bandcamp.com/
Seznam skladeb:
 1. Chalice Hymnal 4:22
 2. Pelham 2:49
 3. Empty Chamber 2:33
 4. New Prague 4:50
 5. Deeper Politics 3:48
 6. Tough Guy 3:57
 7. Rebecca 3:47
 8. Deep Snow II 5:48
 9. The Moth & The Flame 4:07
 10. Thorns II 3:59
 11. After The Funeral 10:19

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek