Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Riff Raff

Riff Raff

Aquaberry Aquarius

autor: Ledar Bán | 25. 05. 2017, 16:48:37 | návštěv: 1911 | reakcí: 0

Nosil vodu u Soulja Boye, tepal písňové bannery Porsche Cayenne a vztyčil Neone Icon. Krotič krajta flow vkročil do svého barokního období, kde se snaží splétat houžve popové obsese do soustředěných kruhů v počtu 9. Dýchá mixtape anebo spíš vnucuje stockholmský syndrom?

        Houstonský stand-upový válec, který pochopil, že ve hře pěstuješ pestrost, vybrušeješ démant freestylu, míří na devatenáctém(!) mixtapu do stojatých vod nejnutněji opakovaných manter. Pro posluchače chlácholené odleželým Diplovým dozorem nad klíčovými nahrávkami taková zpráva nezní zcela radostně, ale možná tady leží klíč k pozičnímu krytí před nánosy nechtěného škváru, o který  na AA nezakopáváš náhodou.

        Moment pískání roviny nerozeznáš u blouznivého proroka Jody Highrollera nikdy,  protože zvuk chrastících rieťazek přehluší čistotu každého možného hlubšího vrypu. Zvuk plyne trapově líně, stejně jako umí svištět kolejemi no skoolové skotačivosti či školního rozpočítadla. Výtěžnost plochy nahrávky dává malý prostor, všechny tři nabízejí chlácholivou středoproudost. Málo? Hodně? Rozeznáš části pupeční šňůry, pod čarou nahrávka plavat umí.

        Vrcholem není žádná ukňouraná táborovka na kokainovém dojezdu, ale basově přeboptnalé „sedej na prdel" bangery. Na pomyslném áčku jde o Word Around Town – zrcadlovou síň pseudočaroděje těšícího se z krásy nevídaně broušených krystalů, na béčku o Codeine Counselors a Jody Highroller Dot Com. Recyklování témat nedělá pětatřicátníkovi problém, vlastně jde o jeho šnorchl a „obchodní" značku brandující šedivou kůru mozkovou.

        Křižovatka zájmů sebrala z jeho energického projevu hodně energie, jak kdyby ho nahrávání devítitrackové placky vyčerpávalo víc než připouštíme slovem zdrávo. Jak jinak vysvětlit b-sides nádech většiny tracků a levnou patinu, kterou brzy sežere rez času, zub valícího se kamení?

        V samém závěru se mění jen málo, pravdou ale zůstává, že už zmíněná Codeine Counselors s Fat Nickem a Germem na featu zvedá úroveň do výše spirálovitě se točících zorniček, tam se zlom počítá (ať fešák Bones popláče za zbytečný promach do polštáře). Nohama na zem nás vrací vibrující hmota závěrečné trilogie vrátí jak vytahaný nátělníkový dres do sběratelské skříně. Beztak tam chodíš automaticky, a když se zachce necháš křídla youtubu dokořán pro 100 vines videí a svazek „béček"  platformy WSSH Exclusive. Šílené návaznosti k poctě zbraň, vypínám spirálovitě vedený algoritmus dřív, než se proměním otroka merchové řady Jeho Svátosti Huskyho

RiFF RAFF (USA, Neon Nation Corporation) vystoupí dne 29. 5. 2017 v Lucerna Music Baru od 21h.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hip hop, pop, stand-up
Nosič: digital, AAC album
Celkový čas: 29:13
Rok: 2017
Vydavatel: Neon Nation Corporation
WWW: https://jodyhighroller.com/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek