Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Salems's Pot

Salems's Pot

Pronounce This!

autor: Max Švarc | 13. 06. 2017, 11:23:45 | návštěv: 2464 | reakcí: 0

          Neumět si vybrat a potácet se mezi streetrockovou ležérností The Starlite Desperation až po stonerové výplachy typu Nebula, znamená být opilý hudbou. Modernitu přelakovávají těžké, doomem nasáklé olejové barvy tekoucí po plátně riffového těsta. Tohle se dá prodávat stejně snadno jako vintage kostýmy sedmdesátkových fanatiků béčkovým cosplays, ale když se to líbí, těžko zvrátíte dekadentní obraz sebekarikatur.

          Kroužící kytarové postupy v Prenounce This! vyvěrají z pramenu sebevědomí, proto si firmu na r'n'r může založit i banda následovníků hyperbolického vzestupu Ghost.

Zamkněte dcery, hojně propagovali Esgmeq, ovšem v podání maskované družiny ze švédských planin zní varování zlověstněji a psycho obrazce na noční obloze maskují pokoutní návštěvy rituálně problematických míst. Salem's Pot se potácejí jak opilí, mocné kytarové radiace se rozprostírají přes obzor v emblematických řadách, postupně se prolínají a nabízejí pohár poznání, čehož je důkazem dvanáctiminutová Coal Mind.

Výpravy ale nekončí stopováním nerostného bohatství, ale sledováním podkov v So Gone, So Dead. Vše se obrací ve folklor z jiného kontinentu, ale pozor… stále nemluvíme o nepůvodní blbosti, ale o půlcestné záruce potulného písničkářství.

A tečka? Rozervanecké kvílení s rukama v dlaních, které už možná drží strunou od piána uřízlou hlavu. Ta vede poslední lament směrem, který nemá určení ani vyústění. Šest fláků se tak noří do přicházející tmy a rozdává hrstmi jisker ohně, jež neuhasí ani příkrov nových časů. Možná, že jsou slavnější než lecjaká kapela z okruhu Maximum Rockenroll, ovšem v podzemní říši strávili přinejmenším mládí, což posluchače při živém poslechu zatíží jak k pasu uvázaný balvan. Fandím.

SALEM'S POT (SWE, RidingEasy Records) vystoupí společně s Sweeps 04 v klubu 007 Strahov od 19.30 hodin dne 13. 6. 2017. 

Související články

Esgmeq - Esgmeq
Esgmeq - Behave Yourself

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: doom, streetrock, stoner rock, psychedelic rock
Nosič: LP/CD
Celkový čas: 49:22
Rok: 2016
Vydavatel: RidingEasyRecords
WWW: https://salemspot.bandcamp.com
Seznam skladeb:
  1. Tranny Takes A Trip 
  2. Just For Kicks (Soc I Hälarna: Chevy Car Chase) 
  3. The Vampire Strikes Back 
  4. Coal Mind 
  5. So Gone, So Dead 
  6. Desire (Fantomen På Opium)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek