Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Unsane

Unsane

Sterilize

autor: Max Švarc | 3. 10. 2017, 20:15:07 | návštěv: 1473 | reakcí: 0

Poosmé a přece svým způsobem poprvé. Heroicky disciplinované opracování skalního masivu noiserocku triem Spencer/Signorelli/Curran zanechává stále patrnější hitové rýhy. V usínání a vstávání se slovy Sterilize nezůstanete sami.

Chris klove a dotírá hlasem přehlušovaným kytarovými vyhrávkami, Dave rezonuje proklatě nízko položenou basou, Vinnie přesně dávkovanými údery odsekává hlukovou hmotu. Zdánlivě nic nového, a přesto! Factory se dá broukat ve sprše i na ulici, s The Grind potemní i jasná obloha. Aberration - Dave jak ve vytržení křičí světu pravdu odchýlení se.

Odevzdání veškerého umu vypadá jako řízená demolice, instrumenty (včetně planoucích vokálů) se trumfují, přebíjejí v nemožně zúženém 3-4 minutovém prostoru. No Retrieve balancuje v nebezpečném sousedství AmRep klasiky Scattered, Smothered & Covered - hitová nadílka Sterilize roste. Lung nenechává na pochybách, že atmosférou, nádechem i výdechem každého člena dostane se posluchač skoro až k jádru hypnotizujícího opakování, zvlášť když muž s býčí šíjí a nosem opeřeného dravce začne ZPÍVAT (sic!). Facka zkresleného zvuku industriálně lomozících bicích se vztahuje dál do 38min spirály, pozvedávající otročení divošsky-matematickému vzorci k nedefinovatelné úrovni božství.

Distance, chytlavá, s chutí odehraná punkrocková variace odhaluje v mozku kapely rámec dispozic zpěváka víc než Lung, hlasovým fondem testuje, zdali hodit kontinentální rukavici Perrymu Farellovi, a ano, ono to jde! V podobném duchu zápolí s hmatatelnými démony i A Slow Reaction. V závěrečném nádechu dle neblednoucího vzoru charakteristicky riffující basy vymalovává kytara ornamenty minimalistických vyhrávek, emorock v polovině songu na chvíli převezme triumfální otěže, aby byl, podobně jako u Helmet, přinucen je vrátit agresivnějšímu projevu, křiku.

Avail. Přestože šest minut v jistých fázích života vypadá jako věčnost, v poslední desáté skladbě jsou vteřiny droleny coby strava sabbatovskému pokolení. Basa duní, útok se valí všemi frekvenčními pásmy a jako by zároveň byla i splácena daň noisovým nadšencům za celé čtvrtstoletí najednou – tak se vynoří dojem mrazivě přesvědčivý, tolik srdce tepe a vědomí s vypětím pojímá mistrovské vyvrcholení.

UNSANE (USA, Southern Lord) vystoupí společně s Bumfrank3 a Kiss Me Kojak (obě předkapely Silver Rocket) dne 5. 10. 2017 ve Futurum Music Baru od 19:30.

Související články

Unsane - Visqueen
Unsane - Wreck

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise rock, posthardcore
Nosič: CD/LP/MP3
Celkový čas: 37:43
Rok: 2017
Vydavatel: Southern Lord
WWW: https://unsanesl.bandcamp.com/releases
Seznam skladeb:

1. Factory
2. The Grind
3. Aberration
4. No Reprieve
5. Lung
6. Inclusion
7. Distance
8. A Slow Reaction
9. We're Fucked
10. Avail

  

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek