Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Rock For People 2006, 1.díl

Rock For People 2006, 1.díl

04.-06.07.2006 Český Brod

autor: Jamal | 11. 07. 2006, 00:31:12 | návštěv: 3103 | reakcí: 4

Pohoda Energie Originalita Pivo Lidi Emoce, to vše se skrývá ve slově PEOPLE v názvu festivalu. Na začátku bych chtěl pochválit pořadatele za organizaci a sociální zařízení i když sprch a tekoucí vody mohlo být víc, ale záchodků bylo opravdu mnoho. Na letošním ročníku byly opět 4 pódia MATTONI MUSIC ZONE ve velkém bílém stanu hned vedle hlavních scén FIELD STAGE a STADIUM STAGE. Nad všemi pódii kralovala letos pojmenovaná GLOBAL STATION s nejlepšími DJs nejen od nás.

Do Českého Brodu jsme dorazili už nultý den kolem čtvrté hodiny. Po postavení stanu a doplnění tekutin jsme prošli přes „securiťáky“ do areálu. Než jsem se s děvčaty dostal kolem stánků s oblečení a piercingem do Matonni music zone, měla hrát úplně neznámá kapela L’LIBJEKOVID. Jaké překvapení, když se této kapelky vyklubal Divokej Bill (povedený žertík). Byla to samozřejmě jen ochutnávka, protože to nejlepší od Billa mělo teprve přijít.

Po prozkoumání areálu jsme se zde opět vrátili, abychom si poslechli grunge-corovou kapelu Lure of Sense. Po nich nastoupil Medvěd 009 v čele s frontmanem z Divokýho Billa. Spíš mě víc zajímalo co v sobě skrývá název DJ MUCHO. Potom co jsem ho zahlédl jsem začal tušit proč zrovna DJ Mucho. Nic proti latinsko-americkým rytmům, ale čekal jsem teda něco víc.

V úterý opět už od rána svítilo sluníčko. Dostat se do sprchy byl nadlidský úkol, ještě horší bylo dostat se k tekoucí vodě, aby si člověk alespoň mohl vyčistit zuby. Jako minulý rok zde bylo mnoho zahraničních kapel. Zvláště jsem byl zvědavý na ukrajinské SKAčka Mad Heads XL. Byl jsem mile překvapen jak můžou znít lidové ukrajinské písně v hardcorovém podání ska kapely.

CHIKI LIKI TUA, další zahraniční host, tentokrát ze Slovenska. Jejich humorem a skvělou basovou kytarou oplývající písničky byly zajímavou zkušeností. Po pár písních jsem se přesunul k Field Stage. Právě zde začínaly hrát holky a chlapec z Gaia Mesiah. Za zpěvaččin hlas by se nemusel stydět ani metalový zpěvák. Byl to opravdu vydařený koncert. Pomalu už se začínali shromažďovat návštěvníci, takže nehráli pro pět a půl lidí.

Další v pořadí byli GOCOO. To je jedenáct bubeníků bubnující na japonské bubny Taiko. Byl to opravdu působivý zážitek. Existuje mnoho Taiko skupin, ale i přesto si Gocoo zachovali svůj osobitý styl. Při pročítaní brožurky s rozpisem kapel jsem narazil na povědomé jméno Monika Načeva. Tak jsem si řekl, když už jsem tady, tak se tam skočím podívat. Od jednoho spolustojícího posluchače jsem se dozvěděl že Monika dělala divadlo. Její pohybové kreace doprovázené DJ Fajtem byly naprosto úžasné.

Po jejím představení nastoupili v čele s Martinem Zellerem Cocotte Minute. Jeho chraplák a skvělé kytary dokonale rozproudily diváky. Tak jsem se zaposlouchal do jejich muziky až mi úplně vypadlo z hlavy, že před půl hodinou začali hrát Francouzi MANU CHAO RBSS. Když jsem vyšel z Mattoni Music Zone, nevěřil jsem vlastním očím. Odhadoval jsem tak deset tisíc lidí a myslím že jsem nebyl daleko od pravdy. Tady jsem pochopil, proč se říká, že hudba spojuje lidi. Manu Chao byli naprosto úžasní. Taky byli jedním z hlavních taháku letošního ročníku RfP.

Po ohromujícím zážitku jsem se rozhodl prozkoumat co obnáší název Global Station. Jamajka, reggae, nejlepší DJs a tanečnice z Japonska. Sečteno a podtrženo, když jste se potřebovali odreagovat od HC kapel, zašli jste si na drink, který vám namíchali před vašima očima, sedli jste a relaxovali.

Když jste si odpočinuli, mohli jste si třeba zajít na VYPSANOU FIXU, což byla opravdu paráda. Při písních jako Mažoretka, Lunapark nebo 1982 lidi skákali jako o život. Myslím si, že to byl od pořadatelů dobrý tah, nechat hrát Fixu až ve večerních hodinách, protože jak jsem viděl tu účast na dopoledních a odpoledních koncertech - nic moc.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
K.O.
19. 07. 2006, 12:16:07
Ten Dj se jmenuje Five. Fajt je někdo jinej. Pohybové kreace mohli být zajímavé, ale asi tam spíš šlo o ten hlas...

maxim
11. 07. 2006, 14:59:07
naprosto úžasné, naprosto naprosté

tanečnice z Japoncka
11. 07. 2006, 14:05:46
ty bych chtěl vidět !

to si děláš prdel..
11. 07. 2006, 12:43:54
:-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek