Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

FreeDim Fest

FreeDim Fest

26.-27.05.2006 Tábor, lesopark Pintovka

autor: Radek | 18. 07. 2006, 15:03:36 | návštěv: 1960 | reakcí: 1

Na tomhle setkání už jsem byl, ale to se konalo ještě na náměstí, tentokráte změna - lesopark Pintovka a chcanec, po příjezdu do Tábora naštěstí zastihuju vietnamského optimistického prodejce a zakupuju deštník, což se později ukazuje jako kurevsky dobrej tah. Podle mapky na kavárně Sedm bez problémů nacházím Pintovku a uvnitř hradby stromů a křoví podium a kdo ví, možná i konání festu místo to.

Vykopávají SOME OTHER PLACE - nebylo to špatný, kytarová melancholie, melancholie kytarová, pěkně korespondující s počasím, ale kam se poděla jejich originalita ukrytá v drážkách CD To be continued nevím, asi ji spláchl déšt.

Druhý na řadě jsou Frantíci LOSER SUPERHERO - ti předvedli dobrý postcore s bicími a samply z kompu, jen ve dvou (basák + kytarista) a neměl bych zapomenout na kamaráda promítače, jehož projekce dodala vystoupení šmrnc.

Třetí panáčci z WOLLONGONG - z těch zachytávám jen konec setu, páč sem se musel zahřát v nedaleké hospůdce se stejným názvem jako místo konání, ale pokud to můžu posoudit podle těch dvou kusů, co sem stih, tak sem o dost přišel - řimbuch jak svině.

Poté pohodový „nenávistníci“ DEZINFEKCE a jejich našláplej hardcorpunk as fuck – špica, moc se mi líbili.

A nakonec opravdu lahoda jahoda a to v podobě německých démonů VOLT - totální peklo. To, co předvedli, už sem dlouho nezažil. Absolutní mayhem cákance energie, mozek v hajzlu. Takhle mě už dlouho nic nedostalo. Škoda deště, mohli hrát ještě.

Na to že tak chcalo špica atmoška, cesta do města a poté after party v klubu, jehož název si nevybavím ani za nic - alkohol ou ou ou a pak cesta, na cestu brko s Loser Superhero a luxusní nocleh na půdě - sladký spánek až do rána.

Část druhýho dne trávím courancem po městě a pak, myslím okolo čtvrtý, fesťák pokračuje. Již na cestě v sýpce mlýna začínají místní LADIES SWIM - nebylo to zlý, ale nějak mě to nebralo, tak sem si šel eště zdřímnout a vracím se právě včas na kapelu od Kopřivnice VAS SZUSZANNE. Jak se později dozvídám a čumím jak péro z gauče, vynikající energická smršť, nestačím se divit.

Ale co přišlo po nich to bylo teprv něco. DON VITO z Němec, trojice epileptiků s dámou na base a total chaos core, užasná hudba a zběsilý nasazení. Každejch deset sekund změna tempa. No, nezbývá, než smeknout.

A poté jak vtipně poznamenal Kocábka Tondů (moderátor festu) – víc, než domácí SABOT. Nikdy předtím sem je na živo neviděl a dostali mě. Kdyby člověk zavřel oči, řekl by, že takovej bordel dělá banda a voni sou jen dva v opravdu výživném setu.

Na závěr mělo asi přijít to nejlepší, ale nějak to nevyšlo. LVMEN mě docela zklamali. Stejně jako Sabot sem je znal jen z nahrávek, ale na živo mi to přišlo takový nějaký slabý, rozvleklý, neslaný, nemastný. Ale měli pěknou projekci, taky mám rád Markétu Lazarovou.

Poté úprk před deštěm do Orionu, kde se odehrávala after party ve stylu 80‘s. Letáčky nelhaly, dekadentní večírek se vším všudy. Odvázaný DJs i návštěvníci, normálně bych z místa, kde se hraje ABBA a podobný věci asi velmi rychle utek, ale tady mi to z nějakého záhadného způsobu nevadilo a jěště sem se velmi dobře bavil. Mimochodem, mezi DJi se představil i zpěvák GNU – toho bych se býval nenadál, že má takový sklony.

Večírek to byl opravdu povedený, kocovinu mám ještě teď, dva dny potom. Co je podstatný - tohle byla letošní akce No.1 a dost pochybuju, že ji něco překoná. Na závěr velký dík pořadatelům, bylo to opravdu moc fajn.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
kamarád Jan
21. 07. 2006, 10:11:42
"zpěvák GNU – toho bych se býval nenadál, že má takový sklony" Toie vtipný:)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek