Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Mighty Sounds 2006

Mighty Sounds 2006

13.-16.07.2006 Olší u Tábora

autor: Spak.cz | 20. 07. 2006, 16:41:29 | návštěv: 2783 | reakcí: 4

Po loňském ročníku Mighty sounds, který se nesl ve znamení deštivého počasí, nadešel čas změny a tak se podle předběžných odhadů peklo jak ve stanech, tak u podií, více než 3000 lidí. Během tří dnů se na čtyřech podiích vystřídaly špičky jak českého SKA, punku, HC a taneční hudby, tak i zahraniční hosté z Venezuely, Mexika, USA, Švýcarska a Estonska. Novinkou byl i Metropolis, divadelní stan, nabízející kulturní a mnohdy i kultovní zážitky např. v podobě scénického čtení, poezie, performance, ale i Záviše a filmové školy.

Už ve čtvrtek v podvečer byl areál oplocen a většina stanů měla své místo. Nicméně pokud se dá pořadatelům něco vytknout, tak je to nedostatečná kapacita výčepů… věřte, že stoupnout si na hodinu a půl do fronty, to člověka hned přejde chuť. Druhým velkým nedostatkem bylo rozhodně chybné rozestavění cisteren s pitnou vodou. Ve stanovém městečku byla voda pouze užitková a ze dvou nádrží na pitnou vodu byla pro návštěvníky zpřístupněna pouze jedna (o tom, že v sobotu k večeru nechali cisterny v provozu pouze pro stánkaře se raději nebudu zmiňovat).

Přejděme plynule k hudbě. Festival zahájila česká SKA formace Discoballs na hlavní Blue stage okolo 15.00 a v rytmu SKA a rocksteady se zde nesl celý večer. Jeho vrcholem byl koncert kapely 100 Zvířat, jejíž originální a všem známé texty spojené s propracovanou hudbou roztančily publikum a především jeho punkovou část až na hranici pogovatelnosti… Následující Polemic atmosféru jen gradovali.

Jedna z nejúžasnějších kapel festivalu Feher fekete kerek měli vystoupení nejveselejší z nejveselejších, kombinovali prvky reggae s čardášem, balkánským folklórem a místy i punk rockem.

Po nich a po United Flavour (R'n'B & dancehall) nastoupila silná punková trojice ve složení Houba, Totální nasazení a NVÚ. Dá se tohle vůbec popsat?!

Z Radia 1 DJ Stage stojí za zmínku reggae dancehallové vystoupení Admirála Kolíbala (jinak člen kapely Urban Bushman) a pak taky DJ set Babe LN (D'n'B), který sice začal až v půl třetí ráno, ale tím, že se uzavíraly Blue a Orange stage, k sobě přitáhl mraky lidí a atmosféra řádně zhoustla. Když, kde se vzal, tu se vzal, byl tu Admirál Kolíbal a rapoval, rukama lomcoval a další tři kámoše s sebou vzal.. :o)

V sobotu ráno přijeli i poslední opozdilci a stanové městečko se rozprostřelo do obřích rozměrů. V uzavřeném areálu se uklízelo až do 13.00, což znemožňovalo jakkoli se dostat k vodě. Ale o tom jsem už psal.

Blue stage se jako obvykle nesla v rytmu SKA a reggae a především kapela Basta Fidel (SKA), která nejen hudbou, ale i svou živelnou zpěvačkou a stejně živelným trumpetistou s opravdu „černým“ hlasem, rozproudili sluncem svařenou krev návštěvníků.

Hlavními tahouny večera však byly kapely Fast Food (CZ/SKA) a mexický Pantheón Rococó. Už třicet minut před koncertem Fast Food bylo před Blue stage narváno… není se čemu divit, už jen to, že dělali předskokany legendárním jamajským Skatalites v Drážďanech mluví za vše. Koncert byl sice kratší, něž jsem čekal, ale díky Dr. Karymu byl o dost živější.

Třináctičlenná mexická formace Pantheón Rococó patří rozhodně k tomu nejdivočejšímu, co lze na podiu spatřit. Vydali tři studiová alba a vystupují s hvězdami jako je Manu Chao. Když si k tomu přidáte sociálně orientované texty a směs latina a SKA, nemáte šanci se na jejich vystoupení protlačit až do první řady nebo se nudit.

Co se týče Orange stage, tak vám budou určitě něco říkat jména jako Anyway a S.P.S.

A rozhodně nesmím vynechat Metropolitní divadelní stan, protože mě dostala scénka Misionář prezentovaná formou scénického čtení. Už dlouho jsem se tak dobře nebavil.

Radio 1 Dj stage zněla celý den dancehallem a latinem. Mezi nejlepší počiny toho dne bych určitě zařadil Swamp Safari pro výjimečné reggae a dancehallové melodie. Ale to nej z celé stage předvedli Prosound ( Dr.Kary, Liquid A a Kryshpeen). Výborné texty, výborná nálada…

Hlavními headlinery třetího dne byli na Blue stage Vokokos, američtí Toasters a venezuelští Desorden Publico. V Metropolisu pak ukončující Záviš a Vítrholc. The Toasters, co k téhle legendě na SKA scéně říct, co ještě nevíte? Snad jen to, že tahle skupina drží stále primát nejdéle hrající kapely bez přestávky, a to už 25 let, to snad mluví za vše…

Závěrem bych chtěl říct, že tenhle festival byl podle lidí vyjadřujících se na webu Mighty sounds ten nejvydařenější a že se nemohou dočkat na další pokračování. Jinak si myslím, že sláva tohoto festivalu, i když to byl letos teprve druhý ročník už přesahuje jak hranice ČR, tak i hranice Evropy, dokonce jsme potkali lidi z USA, Venezuely, Brazílie.

Přeji tomuhle festivalu vše nej a ať je příští ročník ještě lepší a vydařenější ( jestli je to teda ještě vůbec možné).

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
Jer_C
1. 08. 2006, 19:43:45
A co Esgmeq? Tři generace a furt se nic neděje, co?

CyGuevara
1. 08. 2006, 15:41:53
Jsem moc rád, že že tě Misionáři pobavili. Díky za pochvalu, určitě budeme k vidění i v budoucnu. Nejspíš v Praze a s největší pravděpodobností v Crossu.

bystra
27. 07. 2006, 09:05:51
a co Michael´s uncle?

palo
20. 07. 2006, 21:09:37
no nevim esi ti venezuelci a brazilci prijeli na festival az z ameriky :-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek