Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Vas Szuszanne, Veto, Flying Enterprise, Rumburak, Ema Camelia

Vas Szuszanne, Veto, Flying Enterprise, Rumburak, Ema Camelia

08.09.2006 Kopřivnice-Lubina, Restaurace na hřišti

autor: Jer_C | 11. 09. 2006, 13:19:46 | návštěv: 4242 | reakcí: 3

Tahle akce mi svým průběhem připomněla koncertní anarchii punkových akcí ve frýdeckomísteckém Sokolíku svého času, na které s odstupem velice rád vzpomínám. Hudebně to sice nikdy za moc nestálo, ale zážitků z těch akcí je spousta. Myslím, že tahle zdánlivě nepovedená sešlost se mi také vryje do paměti. Někdy se vám koncert líbí hudebně, jindy třeba díky lidem, místu, atmosféře. Tohle byl večírek se všemi přednostmi i a úskalími, které si u tohoto slova umíte představit. Vlastně ani nevím proč, ale tahle akce se mi jednoduše líbila. Slovy to dost dobře popsat nejde, ale pokusím se...

Léto nám pomalu končí a s ním i koncerty/festivaly pořádané venku. Zřejmě poslední letošní open-air na který jsem se podíval, byl tenhle rodinný večírek v Kopřivnici. Vytáhli jsme své líné kosti z města a místo obvyklé Nory nebo Klubu v Parku jsme se vydali do Lubiny na místní hřiště. Vypadalo to na pěkné ukončení léta. Hned ze startu ale zjišťuju, že to tak jednoduché nebude. Vilém z Vas Szuszanne nějak nevychytal ohlášení akce, takže místo avizované půlnoci se muselo končit už v deset s tím, že se ještě začalo o dvě hodiny později, než bylo původně plánováno. To znamenalo jediné - nacpat pět kapel do dvou hodin.

Začínají domácí Vas Szuszanne a sypou do lidí svůj energický emo rock'n'roll. Už jsem tuhle kapelu dlouho neviděl na živo, takže si jejich hudbu příjemně užívám a na vlastní kůži zažívám kouzlo jejich desetiminutového setu ;) Časová tíseň si žádá oběti.

Po Szuszankách nastupuje přespolní crust mlátička Veto z Nového Jičína. Co od nich odešel zpěvák, hrají jen ve třech, ale zdá se mi, že jim tahle změna prospěla. Výraz je přímočařejší a hudební složka lépe vynikne.

S nástupem Flying Enterprise se akce začíná trochu zvrhávat, ožralý zvukař si při zvučení kapely vystřihne animální duet s Johny Cashem, pak začíná kapelu "povzbuzovat" svým neustálým "Hobluj pičo!" a tak, no. Znáte to, chlast je prevít ;) Zpěvák/katarista Přerovských je taky v ráži, vypadá to na pěkně rozdivočelou show. A taky že jo. Během koncíku lítá týpek mezi lidi, pár jich dycky sejme kytarou, mezi písněmi nás častuje různými nadávkami, klávesačka to jen nezúčastněně pozoruje a hledí si hry na ten svůj parádní nástroj. Hudebně mi kapela sedí maximálně, variace na disco punk se u mě vždy shledají s kladným přijetím. Díky tomu chlastu ten koncík hudebně sice za moc nestojí, ale i tohle k akcím čas od času patří. Je přece mejdan.

Metalcoreový Rumburak začíná hrát s fízlama po boku, chlapci už na všechno dohlížejí, aby mohli s úderem své policejní hodiny vše zarazit. Rumburak odehrávají čtyři písně, každá tak čtyři minuty a více. Nechtěným hostem je kapele zvukař, který jim produkci prokládá svým klasickým "Hobluj pičo!". Škoda, že kluci museli skončit předčasně, jejich hudba mě docela zaujala.

Přesně v deset hodin páni policajti vše ukončují, několik lidí očekávaně protestuje, znáte jak to bývá. Kydat tu hnůj na zločineckou organizaci OSA, jejíž existence je v důsledku vlastně příčinou toho, proč vše muselo skončit dříve, nemá valného smyslu. Ochranný svaz autorský vychází přece umělcům vstříc. I když odmítáte jeho laskavou péči, nevadí. Aparát státní moci si už ohlídá, abyste v takto nedůstojných podmínkách nevystupovali. My se o umělce staráme, nemůžeme je vydat napospas nelítostnému publiku bez toho, abychom nad tím neměli dohled. To se přeci nesluší. Ema Camelia si tedy nezahrála, škoda. Budeme si muset počkat na frýdeckomístecký Albáncův DIY Fest, který proběhne již o tomto víkendu...

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
mam nato
1. 01. 2007, 19:24:42
a jake?

Jer_C
14. 09. 2006, 14:44:09
Přesně o tomhle mluvím. Je to obyčejné občanské sdružení, ale díky svým lobbistům se jim podařilo prosadit pro sebeb neskutečné pravomoce.

Sedlo
12. 09. 2006, 14:44:42
Bohužel - OSA nejsou státní organizace, to je ten hnus...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek