Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Monkey Fest 2006

Monkey Fest 2006

29.09.2006 Kopřivnice, Nora Club

autor: Jer_C | 3. 10. 2006, 21:01:00 | návštěv: 3975 | reakcí: 2

Z kopřivnického Monkey Festu se stává pěkná tradice s kvalitním hudebním programem, dobrou návštěvností i atmosférou. Spojení tekna a hc/punku má budoucnost.

První scéna přímo v Nora Café nabízí známý soundsystem Mustek. Hlouběji v útrobách Nory se nachází Modrý salonek, který dnes hostí druhou, Emergency of Sound scénu. Opravdu překvapující hojná účast lidí i program s mezinárodní účastí kapel slibuje zajímavý zážitek.

První na to jdou De*Reval, staří známí screamaři z Havířova. Hledím, jak se za toho půl roku, co jsem je viděl naposledy, zlepšili. Opět vyměnili sestavu a změna jim rozhodně prospěla. Zpěvák je správný psychouš s tím správným screamo vokálem, bubeník hraje úsporně, ale razantně, kytarista si dává parádní sóla a basák se pěkně kýve do rytmu ;) Kluci na sobě makají a je to znát.

Lilac si vystačí sám s kytarou, staví na lo-fi písničkářství a expresivním projevu. Výsledek je rozporuplný, ale chápu, že v tomhle ranku dokážou laika oslovit jen opravdové třídy. Nejvíc se asi bavím Arnoštem, maskotem všech kopřivnických koncertů. Tomu jeho věčnému "Na zdraví!" a "Umíš hrát blues? Zahraj blues!" se nejde nezasmát, typické.

Francouzští Socrates přijeli chudší o kytaristu, vystupují tedy pod názvem Sir, Yes Sir jako duo basa/bicí. Mám pro tuhle kombinaci maximální slabost, chlapi jsou navíc zběsile rychlí a vyhraní, jejich nástroje se skvěle doplňují a tvoří mocnou hlukovou stěnu. Syrové, sonické, taneční, skvělé. Dvě písně jim sekunduje i Lilac, což je zároveň organizátor jejich turné. Taháš k nám sakra dobré kapely, pane.

Švýcaři Speck byli ohlášeni jako sci-fi grind, takže jsem správně předpokládal, že půjde o řádnou vyhulenost. Jak mě grind nebaví, Speck jsou zdaleka nejlepší kapelou v tomhle žánru, jakou jsem měl kdy možnost vidět. Písně od pěti sekund výš, metal, punk, pětiminutové noisové běsnění v půlce koncertu, roztančený sál, ohromná zábava a jako přídavek stounovská Satisfaction v řádné úpravě a hip-hoperem z publika za mikrofonem. Mejdan.

Z mého úhlu pohledu se tedy letošní Money Fest jeví jako maximálně povedená akce, kde mi zároveň i došlo, jak by všechny ty koncerty mohly být o mnoho tříd lepší, jen kdyby ti lidi chodili a vytvořili patřičnou atmosféru.

Přátelská rada na závěr: jezděte na koncerty na kole, je to prdel.

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
EDITO
22. 10. 2006, 18:59:51
Jo akce byla supr....jen pro upřesnění: Bubeník ze Sir, yes Sir je vlastně kytarista ze Sokrates a Sir, yes Sir je jeho vedlejšák. Basák v Sokrates vůbec nehraje. Ale šlapalo jim to skvěle.

CrosseR
16. 10. 2006, 12:02:44
Po velmi dlouhé době povedená akce v Modrém sále.

Hlavně Sir Yes Sir byli párádní!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek