Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Poměrně štědrý večer

Poměrně štědrý večer

22.12.2006 Kopřivnice, Kulturní dům

autor: Jer_C | 27. 12. 2006, 11:20:27 | návštěv: 4309 | reakcí: 3

Hojně propagovaný předvánoční trojkoncert kopřivnické Nieriky, jesenických Priessnitz a pražských Tatabojs v kopřivnickém kulturáku byla akce skromná názvem, velkolepá pojetím a sváteční atmosférou. Příjemný dárek.

Od zavření CO Krytu nepamatuju v Kopru sešlost podobných rozměrů. Spojení předvánočního pátku s vystoupením třech dobře zavedených tuzemských kapel byla lákavá nabídka, které spousta lidí neodolala. Perfektně nazvučený i nasvícený sál se postupně zaplňuje tak akorát, ve vzduchu je cítit sváteční atmosféra, stačí jen začít.

Besídku zahajuje domácí Nierika, kterou jsem od vydání jejich aktuálního alba Poison On Your Spoon neměl možnost vidět naživo. Stejně jako při poslechu nové desky se nechávám unést tím nečekaným přerodem kapely do nynější průzračné kytarově rockové polohy. Je radost pozorovat, jak šla Nierika za tu poměrně krátkou dobu kvalitativně nahoru. Mezi novější skladby tu a tam přimíchají starší downtempové kousky, které provzdušňují svěžím kytarovým vánkem, sluší jim to. Hrají uvolněně a precizně, jsou doma a jaksepatří si to užívají.

Koncert jesenických bardů Priessnitz je pro mě záležitostí občasnou, o to více však srdcovou. Často se v průběhu jejich koncertu přistihuju, jak si lítám úplně někde jinde, ponořen v myšlenkách, stržen tím mocně pulsujícím melancholickým nábojem, který z jejich hudby čiší. Opětovné šťastné shledání, dlouho jsme se neviděli. Síla okamžiku.

Cesta mířící k Tatabojs je u mě odjakživa zarostlá a neudržovaná. Tuhle kapelu beru jako dobře míněnou parodii na populární hudbu, cítím v ní určité dílčí kvality, jako celek na mě však jejich hudba působí poměrně tuctově a texty jsou místy zase až přehnaně naivní. Co se ale téhle kapele upřít nedá, je šoumenský um. Mardoša s Milanem Caisem za nezbytné podpory Kláry Nemravové to na pódiu rozjíždí, je se na co dívat. V hitovce Attention aux Hommes sehrává duo Mardoša-Milan Cais svou typickou „piti-piti-pá“ scénku, celá kapela navíc dnes vystupuje ověnčená vánočními řetězy. Po hudební stránce pár dobrých záseků, jinak na mě už moc popík, no… Nejvíc v paměti mi asi utkvěla novinková skladba Pěšáci rock’n’rollu. V chytře vtipné rýmovačce, ve které zazní mj. i klávesový fragment ze skladby Mongoloid od legendárních Devo, zmiňují Tatáči své hudební vzory.

Od Nory byla tahle akce opravdu pěkným předvánočním dárkem. Umím si představit, kolik práce a času jeho realizace asi stála, takže jsem rád, že vše proběhlo (alespoň z pohledu diváka) bez problémů. Velké díky všem, co se na této akci podíleli a budu se těšit na další, tentokrát předsilvestrovskou nadílku – Monkey Fest.

Prohlédněte si fotky z akce

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
tramp
2. 01. 2007, 18:05:20
nemusis mi za to dekovat ! to je Tva zasluha, jsi osobnost a proto ho tam mas od nepameti

JerC
30. 12. 2006, 15:42:38
tramp: nasadil jsi mi brouka do hlavy.

tramp
30. 12. 2006, 11:36:56
Nierika ano ..co se stalo ty nemas rad TTboys ? jsem rad ze jsi pochvalil Priessnitz ,taky za to ze jses diky nim na konec setkal a nesel, jen podotknu nebylo vstupne na nieriku moc mastne ?zapomnel jsi na to!priste by neskodilo uvest i to cos delal pred koncertem ,at vime jestli jsi nahodou nebyl necim jinym inspirovan...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek