Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Ryzí rys

Ryzí rys

25.12.2006 Nový Jičín, Red 5

autor: Jer_C | 27. 12. 2006, 16:47:02 | návštěv: 4077 | reakcí: 18

Strávit Boží hod vánoční v útrobách hospody Red 5 (budova bývalé věznice, na plakátě trefně počastovaná jako „novojičínské peklo“) za doprovodu punkové dvojice Milano a India Happening Punk? Tomu říkám stylová oslava náboženského svátku.

V Redu už dlouho nebyl žádný koncík, rád se vracím. Platím symbolické, i když docela mastné vstupné 77 Kč (když máme ten svátek, tak to beru a koneckonců furt lepší než 666 Kč), usedám na poslední volnou židli, prostor zaplněn tak akorát.

První na to jde brněnská smečka India Happening Punk, dřevní punk rock v pomalejším tempu hraný se zápalem a chutí, bez přehnaných uměleckých ambicí, hudebně tříakordová klasika, texty prostinké, k hudbě dokonale padnou, někdy i vtipné (Elvis není mrtvej, jenom kouří crack!). Jako celek to funguje překvapivě dobře, kapele to parádně šlape a já se přistihuju, že od dob, kdy jsem prvně slyšel takové Raincoat 34 mě žádná domácí punkovka takhle nebavila. Jak to, že jsem tuhle kapelu nikdy předtím neslyšel?!

Kopřivnické Milano se znovuobnovilo začátkem letošního roku. Byl jsem na jejich prvním koncertě v Žilině, kde předskakovali teplickým Už jsme doma, i na druhém, který proběhl v rámci kopřivnického Jentakfestu. Napotřetí ta samá várka už trochu nudí, dostavuje se lehké zklamání - stejné songy ve stejném pořadí se stejným přídavkem, kterým je opakovaná novinková skladba Bronx. Neškodilo by nazkoušet dva tři další kousky a trochu propracovat hudební složku, aby nezněla tak jednotvárně a ploše a výsledek bude o třídu lepší. Nápady tam jsou, jen je dotáhnout.

Po koncíku hned mizím, v Redu je klasicky nedýchatelně zahuleno. Jak večírek dopadl tudíž nepovím, ale jsem rád, že jsem se na něm ukázal, akce jako tahle vždycky potěší.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 18
valerian
6. 01. 2007, 21:16:00
baro diky!

Bara-ihp
2. 01. 2007, 13:10:58
Posledni koncert v Yachtu s Atlantic Cable jsme hrali za vstupne 80---me se to nezda moc.V RED 5
a Jicine jsem byla poprve a vecirek se
mi moc libil. Milano jsem si uzila,hezky se mi skakalo na zvuk kopaku!

ten co se dival
31. 12. 2006, 12:05:32
maxime! ty silikony u tebe by to neeslooo

Ondra
31. 12. 2006, 09:55:56
Čau lidi,
náhodou jsem ten z toho Milana, co tam huláká ty svoje moudra. Byl jsem informován, že se to tady probírá, tak se taky ozývám.
Mě se akce líbila, zahrál jsem si dobře, až na prasklou strunu hned v úvodu. Co jsem si všiml, lidi pařili a reakce byly jen kladné.
Jinak jsem rád, že se JerC-mu líbili IHP, kteří se proklamovali coby Psycho Country kapela a taky mě velice pobavili.
To JerC: Včera jsme měli zkoušku a udělali nový song, jen jsem tam použil text Nymfomanka(který po mě neustále lidi chtějí slyšet). Snad někomu uděláme radost...

valerian
31. 12. 2006, 08:54:31
tady jen na usmirenou basen od iK:
iKanias
kanas@vitrholc.cz
29. 12. 2006, 17:02:59

Praskly struny
a mrtvy muzikanty

Vic Vam pristi rok slibit
nemuzu

Mam snad na cele napis:
(TISKACIM) Vedma?
nebo co?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek