Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

ROCK for PEOPLE 2007

ROCK for PEOPLE 2007

4. - 6. 7. 2007, Hradec Králové

autor: spak.cz | 16. 08. 2007, 09:44:49 | návštěv: 2745 | reakcí: 2

Letošní pořadové číslo 13 nepřineslo Festivalu Rock For People rozhodně smůlu a ani na vyběr místa, kam se festival přestěhoval si, myslím, nikdo nemohl stěžovat.

Oficiálně se sice začínalo ve středu 4.6., ale pro nedočkavce se areál otevřel už v úterý 3. a k vidění byly kapely jako třeba Budoár staré dámy, HC3 (kteří se nedávno vrátili z USA) a další...

Středa začala SKA rozjezdem kapel Tleskač a Sto Zvířat na Stage České Spořitelny a snad každý, kdo se alespoň na chvilku zastavil a poslouchal, musel poklepávat nohou do rytmu. Jako další jsme navštívili koncert kapely Blue effect ve stanu Filter stage. Opravdu příjemný zážitek a jejich nejznámější píseň Slunečný Hrob nepotřebovala zpěváka...zpíval totiž celý stan!

Nicméně se pořád dokola mluvilo o jediném – The Killers, hlavní headlineří festivalu (kteří se, mimo jiné, postarali např. na Glastoburry o koncert na Pyramid stage v hlavním čase!) vystupovali na stage České spořitelny něco po půl jedenácté, ovšem na to, jak jsou ve světě populární, na ně nepřišlo tolik lidí, kolik mohlo. I přes tento fakt ale udělali úžasnou show a zahráli snad vše podstatné a publikum to očividně ocenilo.

Bohužel nepřijeli američtí Gogol bordelo kvůli koncertu na Live Earth s Madonnou, a tak místo nich zaskočili francouzští La Phaze a to teda byla jízda... Kombinece drum´n´bassového rytmu hraného naživo na bicí, spousty elektronických mašinek, kytar a neuveřitelně rychle francouzsky drmolícího zpěváka byla vážně zážitkem.

Jestli nám připadalo, že jsme toho ve středu obešli poměrně dost, pak čtvrtek byl vyloženě hektický... Začali jsme u pohodově laděného koncertu Mňága a Žďorp, pokračovali přes energií nabitou Gayu Mesiahu předvádějící drsnou dámskou jízdu na České spořitelně stage, abychom se vrátili zpět na O2 stage, kde koncertoval Jaroslav Uhlíř a... prostě tomuhle říkám způsob jak rozezpívat lidi (Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte....pozn. autora :D ). Ještě jsme stihli na Filter stage Otentikk street bros, kteří ač neznámí, předvedli nádhernou show plnou dancehallových rytmů a rasta textů a nakonec celý stan doslova skákal tak, jak oni pískali... (jump on the left, jump on the left. pozn. autora). Po nich nastoupil dost cirkusově vyhlížející Extra action marching band /usa/.

Vrchol večera – kapela The Hives se přes déšť postarala o moc a moc vydařenou show v černobílém podání. Hráli se novější i starší skladby a jedna speciálně jen pro RfP (jestli tomu někdo bude věřit nebo ne, není tak důležité, protože show se skutečně vydařila ;). Poslední koho jsme ten večer stihli na podiu než jsme padli vyčerpáním (přejít areál z jednoho konce na druhý, a to i přes back stage, trvalo totiž bez mála i 20 minut) byla Vladivojna La Chia & Banana. Dost performerská show s lascivně oblečenou a přísně vypadající (jako vždy pozn. autora) Vladivojnou v čele byla nepopsatelná... Tohle se totiž přecejenom musí vidět naživo. Stálo to za to.

Poslední den festivalu, pátek, byl více méně vyvážěný. Určitě byl ale silným world music zážitkem Mory Kante /afrika/. Na nejenergičtější a zároveň skoro poslední show se však čekalo až do tři čtvrtě na deset, kdy na stage České spořitelny vystoupili Basement Jaxx se svou elektronicky taneční show s nepřeberným množstvím miniscének, převleků, střídajících se zpěváků a tanečníků; své místo na podiu měla i skupinka hrající na trubky a pozouny. Bohužel začalo už před půlkou vystoupení pršet. Ani to však nevzalo vítr z plachet především prvním řadám fanoušků tančících jako by po dvou dnech festivalu neznali únavu. Krev jim rozproudila dvojice urostlých černošských zpěvaček, které pobíhaly po podiu sem a tam a publikum to náležitě oceňovalo řevem a potleskem. Po skončení nastoupila poslední kapela Skyline, která už jen pokračovala v tanečním duchu večera...

No a tak skončil 13. ročník RfP v novém kabátě (nebo spíše areálu). Pokud bude příští rok alespoň stejně tak dobrý jako tenhle, máme se opravdu na co těšit.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Shpack
24. 08. 2007, 07:28:02
Mno frajere, s dobrym umyslem jsem sem dal svuj report z tohohle festu, taky tu nemuselo byt nic, jestli se Ti to nelibi, tak sorry, ale napsal sem to tak jak jsem to napsal a Tvuj nazor je mozna opravneny, ale me osobne ukradeny, protoze kecat umi kazdej...
nejsem tady pravidelny prispevovatel a tak jsem na pozadani Crossera napsal ten report abych jim pomohl... Nelibi? tak necti nic, pod cim bude podpis Spak.cz a je to vyresheno...
Navic jsem se snazil zamerit na kapely v Globale a co nejvice o nich rict v REPORTU (tzn. ve zkratce neco rict a vytahnout z toho to nejdulezitejsi)...
*mavne rukou a jde od kompu*

GHost
19. 08. 2007, 19:11:18
Mám jenom jeden dotaz: Byl jsi na tom fesťáku doopravdy? Mám totiž dojem, že je to report z místa, které jsi snad ani neviděl. Informace tebou přednesené by každý při troše snahy získal za slabou půlhodinku z netu (seznam kapel z jakéhokoliv programu), to, jak to tam vypadalo ohledně počasí není problém zjistit z webu hydrometeorologického ústavu (To, že tam trochu sprchlo je opravdu informace nehodná tohoto webu). Dokonce tady postrádám i jinak už kritizovanou averzi vůči kapelám hrající vaším slovníkem „komerční“ hudbu.
Nějak postrádám opravdové prožitky. Těch tady bylo z každého koncertu, nebo festivalu tolik, že doslova sálaly z monitoru. Člověk při čtení takového reportu získal celkem reálnou představu o tom, co se na takové akci dalo prožít (nebylo to sice takové, jako prožitek na vlastní kůži, ale zkušenost nezprostředkuješ).
Myslím, že zážitky typu „přejít areál z jednoho konce na druhý, a to i přes back stage, trvalo totiž bez mála i 20 minut“ patří na trochu jiný web, nebo na večer do hospy k pivku (ale věřím, že vás nohy bolet mohly). Prostě tohle nemá šťávu.
Beru, že ne každý má možnost upoutat lidi napsaným článkem, ne druhou stranu, ne každý uběhne maraton, proto ho každý neběhá.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek