Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2009

OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2009

16. - 18.7.2009, Svojšice u Přelouče

autor: ctirad coma (& maxim horovic) | 29. 07. 2009, 09:48:11 | návštěv: 4974 | reakcí: 3

Když sem uvažoval, jak pojmout tenhle report, věděl sem že nebudu psát nějaký rádoby vypravování mýma očima, jako že co sem zažil, kolik stojí pivo a jaký byly buchty nebo nedej bože za jaký hovno stály kapely. Víte proč se tak málo píšou reporty z akcí? Vemte si, kolik kydů se nafláká před akcí a je jedno, jestli ji dělá Roman z Ubla nebo Venca z Práglu. Plakáty, tiskové i netiskové zprávy, pozvánky, bannery, pičovinky sem i tam, osobní vztah nějaký poloslavný osoby, rádiový spoty a chujovin nespočet. Akce se odehraje a pár chronických rejpalů napíše na nějaké fórum, že ta kapela sice je slavná a legenda, ale že sou dávno za zenitem, nebo že lidi hodně kouřili a málo tančili nebo že zvuk byl na úrovni grundigu a zpěvák sešel jako vysátej samec kudlanky nábožný...

Reporty? No tak možná že má smysl psát seznam hraných songů nebo uvádět nějaké pochybné fakta, ale je to stejně marné jako tlumočit do psanýho jazyka nějaký dojmy. Když už to někdo píše, snaží se vystihnout skoro všechny kapely festivalu (kravina) a ještě k tomu přidat něco z jasnozřivých postřehů obecnější kvality (sem třikrát chytřejší než všichni pořadatelé dohromady), zároveň je chce tak trochu pochcat, ale ne úplně, aby dostal akreditaci i příště. Názor je tak obsáhlý, až se rozpustí v těch jednotlivostech, které furt musí komentovat. Neříkám, že stačí libí - nelíbí, přeci jen je dobrý, když chcete jet do nějaký vzdálený  prdele světa a můžete hodit oko, jaký to tam bylo třeba loni, připravit se na lokalitu žejo. Ale pindy typu: stálo to za vyliž, ale příště letim znovu, to je snad ještě horší než placená reklama...

Nakonec sem z toho udělal poměrně klasickou reportáž, mozaiku hlasů a fotek, naznačených příběhů a rozličných názorů, protože sice mám patent na rozum, ale málokdy se jím řídím, intuice hledá přesně a Obscene Extreme je tak rozmanitý, že by bylo vlastně vrcholně trapný předkládat jen svůj názor na věc. Aby bylo jasno: ne se všema sem stihl pokecat, tohle je jen výsek, žádnej statistickej průměr, ale něco hlasů z masa a kostí.  Dobro došli na kvandrant smjerci.

(ctirad coma)


Jerome
(21, Francie; frajírek, který toho hodně viděl a hodně slyšel, i když vypadá na osmnáct a ve skutečnosti mu není o hodně víc; bavič společnosti, ale taky vizuální špion, sedí a všechno vidí, měří si lidi i situace, dovede v jednu chvíli balit holku a zároveň uvažovat, jestli vožralejm němčourům nepochčije gril; dost ujetý smysl pro humor)

Kámoši tomu tady říkaj „hovězí hody", což je takový symbolický označení, znamená to něco jako týden zkurveně dobrejch prázdnin v prasečí zemi, kde neseženete maso, takový vege-ráj snadno a rychle, zapíčené zmatení jazyků, kde nikdo nerozumí nikomu a o to líp jim to jde, svoboda na prvním místě, to se u nás nevidí. Chodím sem tam a civím, vy češi ste jak tichý posraný nutrie, sem tu od středy, ale jak čichnete k chlastu, ste jak zapíčený džin z lahve, všechno je možné a všechno se taky děje, taková fantastičtější varianta Poláků, zmrdi co by se rozdali, když na to přijde, ale musí na to přijít, musí se rozpustit ten váš instantní obal obezřetnosti a vážného dozdisrání (slovní hříčka ve smyslu „stát u zdi, aby ti ho tam nikdo nestrčil", ve spojení se slovem „vážný" nebo „odměřený" to znamená spíš duchovní polohu, než homosexuální narážku).

Isabelle (17, Francie; taková ta holka, která má ještě dost daleko do ženský, ale taky už nevypadá jako sedmačka, typ, u kterého se ptáte, jak že je to s  tou pedofilií, trochu šedá myš, která se vmžiku změní v uhrančivou krásku, mix něhy a dětský krutosti, chraplavej erotickej hlas a hladový oči)

Sou tu pěkný zákoutí, tenhle palouk a vůbec celé dole údolíčko jak je muzika, a sou tu legrační kluci. Vlastně ani nevim, kdo je kluk a kdo je holka, jak je to tu zmalovaný a vyoblíkaný, dost se tu pije a málo hulí, řekla bych, ale atmoška je dobrá. Taky tu je srandovní jídlo, tydle porcičky u nás nejedí ani žížaly v mateřský. Jinak já sem tu spíš na vejletě, s muzikou čekám na klidnější švédský věci, víc se budu toulat venku. Jo a nejvíc se mi líbí obrovský bílý plešoun, vypadá jako maják tam u nás doma, s tím se doufám seznámím. To bude buď Němec, nebo vedlejší produkt nějaký genetický laboratoře - takový mám ráda.

König (33, Germania; na první pohled těžkotonážní mastodont, kolem kterého projdete ostražití a pokud bude v mosh pitu, dáte zpátečku. Zbytečně, hodný kluk s vizáží netvora, pořád se nalíval plechovkama a sháněl se po veganburgerech, což bylo ještě nepochopitelnější, tenhle borec by jich na posezení snědl asi čtyřicet)

Hele kapely výborné, lidi namakaní, prostor prvotřídní, buchty slušné, pivo bezkonkurenční a kérky různorodé jako tendle zaprcaný smíšený les. Jediný problém mám s jídlem, je mi putna jestli se tu žere maso nebo ne, vždycky si můžu střelit něco v lese nebo zajít do krámu vybílit mražák, abych nekecal, tak nejraději mám vepřový tofu, jestli mi rozumíš. Nemám rád plastikový talířky a když už, tak se do něj aspoň musí dát ponořit lžíce, tady maj něco jako podšálek, jestli si rozumíme. Mám změřené, že když nesním co dvě hodiny pořádný gábl (trochu nepřesný překlad, doslova říká něco jako „kontejner hnoje"), musím urvat deset plechovek, jinak sem nesvůj a nemám sílu ani dojít pod hlavní stage. Co budete mít k obědu? Hele, mám dřevený uhlí, mám rošt a sem ochotný u toho sedět klidně tři hodiny a napájet vás plzní, když donesete kus jídla, který bude větší jak přejetá ježura.

Pjotrusz Pjerdel (22, Polska; pozoruhodný střízlík s vizáží průvodce osvětimského lágru, extrémně vyhublý, hlučný a temperamentní mladík s dredama, všude ho bylo plno, nejvíce ve svém okruhu, cestovatel, tlučhuba s předčasně zestárlými rysy)

Rád jezdím na jih a tady u vás to má dobrej šmak, sice to není žádná ukrajinská divočina nebo balkánský podmol, ale do západního zástřihu máte taky daleko, takže dobrý. O Obscenu sem slyšel dříve, od nás tady jezdí hodně lidí, i když zatím sem nezjistil, co je tady tak hrozně obscénního, smažky-kundy-veksláci a pochybné známosti všeho druhu, i když je fakt, že tady je ta koncentrace podobných typů asi fakticky větší než jinde, nejnormálněji vypadají ti maníci v distrech. Muzika? Naše domácí grindy samozřejmě, doufám že si včera viděl Dead Infection a jak vypadá správný mosh, kurva. Němci, Francouzi nebo Španělé, ti se umí taky dobře bavit, ale jedině poláci jsou srdeční machři. Jen mi vysvětli tuhle věc: stage diving chápu, ale myslím že je to idiotská hra, muzikanti mají strach jít na kraj pódia, magoři si skáčou na hlavu a ochranka neví kam dřív, ostatní hovno vidí. Nevim, tohle fakt nechápu. Proč u vás nejedete circle pit, i když vás vole kapelník desetkrát vyzve? Papeže na vás, smradi!

Jelena (24, Slovinsko; Slovinka s asijskými kořeny, drobná černovláska, takový ten typ, kterému se říká „vamp", malá a nenápadná, pohne prstem a chlapi by si ukrájeli péra navzájem, aby ji mohli nosit na rukou; velká vyznavačka kovu v těle, nejvíc si užila krvavou šou s háky v podání Hell´s CZ - měl sem z ní strach)

Málo zběsilý. Jako jo, když se trochu setmí, tak lidi začínaj dostávat jiný barvy a stávaj se z nich malý zvířata, ale přeci jen bych čekala psycho. Šla sem kempem a říkám si kotě, tady je to samej šílenec, nádhernej babylón, všechny typy muskejch, nádhera, mám ráda ty mužný typy, co se nezbořej už před půlnocí, ale sou schopní si to rozdat mezi koncerty. Prostor je skvělej a organizátorsky je to zmáknutý, i když někteří v oranžovým (pořadatelské vesty, pozn.autora) nevypadaj, že si dobře zajebali. Kapely ujdou, některý sou ucajdaný a ty trešovky nebo rokenrolový variace taky nežeru, ale nestěžuju si. Jídlo-pití, to už sem v týhle zemi zažila, není mi to vzdálený: jídlo drahý, chlast za babku. Viděl si toho týpka, co má ušitou kombinézu z použitých vložek? Co si o tom myslí takovej hipík jako ty?

Johan (34, Švédsko; netradiční švéd s černou bradkou, podsaditý a vysmátý, chodil ve slipech a dával se do řeči s každým, kdo se namanul; hudební traveller, který jezdí skoro všude, nejraději má folklorní akce na Balkáně, chvíli prý psal zin Fuck or don´t fuck)

No já tu sem hlavně za muzikou, jednak tu je hodně kapel od nás a taky tu je daleko více crustových kapel než dříve, kdy sem to nedával. Škoda že Livstid hráli hned po poledni, myslím že by lehce natrhli prdel všem těm fanouškům Disfear a Wolfbrigade. A to ještě nic není proti takovym Passiv Dödshjälp. Jinak to tu máte pěkné, příjemné, rodinné, hodně chlastu, což já sice neocením, ale rád se dívám na lidi, jak sou zpití, připomíná mi to mládí. Pecka mezi jídlem je falefel tam u vody, ostatní bych raděj nekomentoval. Velká burza hader, na to já už moc nejsem, hodně smetí a fetišistů. Pěkná slavnost.

Kokeš (29, Čeka; veselý čahoun s vyholenou kebulí a dredama, mžoural jako právě vylíhnutej pulec a furt se kolem něj motaly nějaké ženské, basák tuzemských drtikolů Veto)

Nevim vole, když si to tak promítám v hlavě, tak včera hráli U Mola (knajpa u Nového Jičína, pozn. autora) Slavebreed a Feastem, který sou i tady, bylo to parádní a lidi sou schopni dojít i uprostřed týdne, když je kurva na co. Všechno oka. Pak beru směr Svojšice a zjistím, že nemám brejle, to já sem úplně v piči, já buď vidím, nebo sem odkázaný na hmat, sem jak zkurvená moucha ve včelce Máje (animovaný seriál české televize), poznám tě po hlase, ale jinak sem totálně v prdeli. Kapely nevidím, ale slyším, mi by nepomohla ani třicetimetrová projekční plocha, ale to je jedno. Dobré pivo a voňavé buchty tu sou, ale ty brejle... čekám na dřevní grindy  a pořádné grcačky, hell.

Natálie (22, Rusko; malá holka s barevnou hlavou, původně možná blondýna, oživlej semafor, celá barevná jako mlok při namlouvacím rituálu, punkovej zjev, na triku měla nastříkaný „Magic is shit")

Hele já znám Obsín jako svoje boty, jezdím každej rok a tady v týdle píči přírody se mi líbí každopádně víc jak na tom předešlym místě, každej rok se tu jedu zamilovat, hromada ztracenejch existencí nebo aspoň těch, co se tak tvářej. Vím že Čurby je zadanej a navíc vyléčenej, takže do toho nejdu, někteří z organizačního komanda vypadají důležitě jako prdel v poli, ale aspoň to trochu vyvažuje tu uvolněnost všech nádher světa, co tu jezděj. Líbí se mi ta atmosféra, samej krotkej zabiják, novodobí gladiátoři, uštěkaní psíci a posraní pávi, čichaj k pitkám a zalívají to pivem. Mám ráda ten běs vůní. Pro mě je to dovolená. Mohlo by tu být o kousek víc místa a velké stany, kde se sdružujou lidi, ale dobrý. Kapely? Všechno co je out of control je gut.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
Sud
6. 10. 2009, 00:08:29
Pyčo hodně dobrý to takhle pojmout, to se mi fakt líbí. Ja teda sice zustanu u klasickyho modelu psani reportu ale pridam ti sem jednoho panacka do panoptika

Druhej den vecer, teprve par hodin nechcije. Na svahu proti podiu stoji plesatej pan, cca 60 let, má na sobě bombera a na ruce mu visí pověšenej deštník. Takovej tichej typ, co příjde na fotbal, dá si dvě piva, mlčky kouk a pak jde domů.

- Vy jste taky grinder?
- Ále ani né, já vobjíždím všechno. Na jaře začne techno, pak pankáči, tady ten "obcen", potom ten brutal a podzim zase pankči a techno a vůbec, koncerty.
- A líbí se vám tady?
- Tak je to lepší než sedět doma a čumět na bednu; člověk potká zajímavý lidi (ukazuje na sjetýho a ožralýho Holanďana, co se už asi deset minut hrabe do kopce, aby postopuil o metr a půl a pak to zalomil v blátě a postupně sjel zase dolů)..
- A nějaká kapela se vám tady líbila?
- Na jména se mě neptej, na to já jsem pitomej, Akorát ten "napalm dýt" si pomatuju, to jsem viděl už podruhý..

Na BA jsem ho potkal zase.))

maxim
5. 08. 2009, 15:24:57
ani nevim, jak mě napadlo, že je naše... no, možná to vím... díky, je to manga...

vilík
5. 08. 2009, 13:05:48
maja je jine provenience

http://www.csfd.cz/film/113304-vcelka-maja-mitsubachi-maya-no-boken/

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek