Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

Health, Pictureplane  a nový klub Pilot

Health, Pictureplane a nový klub Pilot

PILOT Bar, Praha 11.10.2009

autor: Váša | 14. 10. 2009, 06:49:12 | návštěv: 3352 | reakcí: 2

O Health jsem poprvé slyšel až před jejich jarním koncertem na Sedmičce, ale kromě opakovanýho sjíždění jednoho videa na youtube jsem jim nevěnoval zvýšenou pozornost. Tu přineslo až to, že se mi do rukou dostala deska Get Color a vědomí dalšího blížícího se koncertu v Praze. Kromě Health jsem byl taky hodně zvědavej na novej prostor Pilot, kterej lákal mimo jiné svou historií, totiž vznikem z bývalého kina U Pilotů a taky dobrou polohou ve Vršovicích.

Nutno ovšem říct, že z klubu jsem měl docela smíšený pocity. Zatím působí hodně nedotaženě, v podstatě starý kino bez sedaček, dveře s velkými kruhovými skly a za pódiem díra na plátno.To by samo o sobě nevadilo, ale obávám se, že klub se bude spíš posouvat někam směrem k Roxy a podobnejm prostorům, alespoň ceny na baru se tomu pomalu začínaj blížit.

Koncert začal něco po půl devátý, kdy svůj set rozjel Pictureplane. Chlapík s černou bouchačskou rukavicí, pentagramem na krku a nejspíš úmyslnou dírou v rozkroku na svým pultíku smažil takovou táhlou diskošku, která se ve výsledku celkem blížila k hudbě Health. Lidem se to líbilo, kejvali hlavama, trsali a na závěr si řekli o jeden flák navíc.

Zhruba ve čtvrt na deset naběhli na pódium headlineři večera a už od začátku nikoho v sále nešetřili. Elektronika, noise, rock. Nátěr jak hovado. Zběsilý pódiový kreace, mlácení do kotlů hlava nehlava, řvaní do mikrofonů vymrvenejch daleko za hranice NORMÁLNÍHO zvuku a kroucení čudlíkama. Do toho občasnej vznášející se epickej zpěv rovněž protaženej pár delayema. Ke konci nesmírně energickýho a strhujícího setu Health oznamujou, že nebudou přidávat, prostě zahrajou dvě věci navíc a pak díky čau. Po koncertě ještě potkávám usměvavýho Joba, kterej se na tenhle report moc těšil. Tak tady ho máš, taťko...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
ciiikaal
18. 10. 2009, 07:32:03
mmmmh

dav
14. 10. 2009, 13:34:41
pěknej report ole!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek