Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

FLUFF FEST 2012

FLUFF FEST 2012

20. - 22.07. 2012, letiště, Rokycany

autor: Twiggy | 9. 08. 2012, 06:23:05 | návštěv: 2891 | reakcí: 4

20. Jul (piatok)

Cesta na Fluff bola ako vždy dlhá a... nudná, takže nejdem nikoho s tým obťažovať, po vylodení posádky v noci zo štvrtka na piatok nejdeme spať, ale pijeme do rana bieleho, biele víno. Po veľmi krátkom spánku ideme pozrieť mesto a vraciame sa späť až na prvú kapelu festivalu. WOJZECH z Nemecka, celkom dobre zahratý grindcore, po nich sa to už rozbieha, WEEKEND NACHOS z USA (ty boli slabý naživo), COKE BUST (USA) a po nich  END OF A YEAR AKA SELF DEFENSE FAMILY (USA) nejaký divný indie rock, kde gitarista občas vykúzlil aj nejakú „post rock pasáž", ktorá potešila, ale v celku to bol taký priemer, po nich šli GRAF ORLOCK, tiež z USA, a myslím si, že to bola najlepšia kapela piatku, ak nie celého festivalu; brutálny grindcore, zvuk masívny a potešili aj intra z filmov, ktoré dali pred každou skladbou, tak ako to majú na svojich nahrávkach... LOMA PRIETA (USA) som už videl, takže tých dávam len tak z diaľky, a na DEFEATER som sa rozhodol odisť z areálu, každopádne na druhy deň som sa dozvedel, čo sa robilo počas ich setu, a myslím si, že sa to dalo očakávať, nazval by som to, že americka patriot mentalita (ktorá ako môžeme vidieť je aj v hardcore) narazila na európsky anarchizmus (poprípade nesúhlas z vojnami vo svete, ktoré vedu USA...),  a preto to vlastne dopadlo tak, ako to dopadlo, to je len môj stručný názor, ak ma niekto iný a chce o tom diskutovať, nech sa páči.  Inač čo poviete na toho metalistu Randy Blytha, mne stačilo prečitať komenty od metal patriotov pod článkami, poprípade pod youtube videami, chvíľku som mal pocit, že do Prahy vtrhnú vrtuľníky a špeciálne komando, ktoré oslobodí Randyho, aby sa mohol vrátiť do svojej milovanej vlasti... J.

Ale poďme spet k Fluffu, piatok som vôbec nestihol tent stage, takže neposlúžim, akurát som zachytil, keď som jedol tofu burger, CODE ORANGE KIDS (USA) a NO OMEGA (SWE), ale to len tak po jednom songu... potom bola voľná zábava na SHELL pumpe, kde sa sústredilo veľa hardcore kids.

21. jul (sobota)

Tak ako som sa cele doobedie tesil na BETON (SVK), tak mi to skazil dážď... Čakáme, kým doprší, a dávame až TRUE NATURE (USA), ale to vôbec nie je premna, takže som dal 2 songy a idem preč na malý stage, tam už hrali KUNG FU GIRLZ (CZ), to bolo veľmi dobre, takže som zostal až skoro do konca, a ďalej som si bol pozriet TITAN (CAN), ťažký a temný hardcore, ktorý samozrejme potešil. OSAWATOMIE (CZ) nedávam, PLANKS (GER) sú strašné nudný, ale BOREDOM (AUT) to rozbaľujú úplne naplno, totálny hardcore/crust, circle pit, mosh atd. Pozrel som si cely set a jedna z tých naj kapiel soboty. MASAKARI (USA) = masaker... na druhy deň v Čadci skoro spadla budova, kde sa koncert odohrával, (nehovoriac o ALPINIST...). Na veľkom pódiu som si ešte pozrel NO TURNIG BACK (NED), spevák mal celkom dobre príhovory medzi skladbami, bol tu aj pokus o največši circle pit tak ako minule, keď tu hrali, ale tentokrát to moc nevyšlo... V malom stane dunili ALPINIST (DE), ale čo sa tam robilo, vôbec sa tam nedalo dostať a potom niekto, kto stál vpredu pred kapelou, povedal, že mal každých 5 sekúnd niekoho prdel na hlave. Ja som si ich pozrel len tak zboku a bolo to totálne peklo!

Už sa hlásila únava, ale musel som dať aspoň jednu kapelu z PSYCH stanu, a tým nebol nikto iný ako ██████ (CZE). Videl som ich už v Prahe pred RUSSIAN CIRCLES a DEAF HEAVEN, tam to bolo celkom slušné, akurát zvuk bol trosku podivný, ale tu to bolo geniálne, snažil som sa predrať dopredu, čo sa dalo, a zvuk bol fakt slušný. Black metal/post-rock, trošku emocore, fakt super kapela, chcel by som ich vidieť v malom klube pre 50 ľudí, myslím, že by to bolo zlo!

A tu už je koniec reportu, museli sme skoro ráno odisť smer Čadca, pretože ma čakal koncert RATS GET FAT (ZA) ALPINIST (DE) a MASAKARI (USA) v Čadci (SK), zase 6-ti hodinový prejazd cez Čechy.

Keď to zhrniem, Fluff fest nebol zlý, ale keď si porovnám minuloročný line up, tak tento rok to bolo celkom slabé. Budúci rok už silno porozmýšľam, či pôjdem alebo nie. Jedlo bolo tento rok dobre, boli aj vegánske koláče, ktoré museli potešiť každého. Tak snáď o rok...

Související články

Fluff Fest 2006 - 21.-23.07.2006 Rokycany, Letiště
Fluff Fest 2006 - 21.-23.07.2006 Rokycany, Letiště
FLUFF FEST 2010 - 23.7. - 25.7.2010, Rokycany u Plzně, areál sportovního letiště
FLUFF FEST 2011 - 22. - 24.7.2011, Rokycany, Letiště

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
pohann
16. 09. 2012, 22:37:50
nezaujimave citanie...skus sa zamerat na svoje dojmy s kapiel a celkovo z festu, a skus nieco napisat aj pozitivne, lebo takto sa mi to zda ze to bol absolutny shit fest z tvojho vypravania...sorac, zle ti nechcem

PC
25. 08. 2012, 13:48:49
kazdy rok to tak je, vy tam netankujete? alebo jazdite na olivovy olej? :DDD

ciorna
23. 08. 2012, 12:04:10
jít pařit na shellku? hm...masérský!

martin
9. 08. 2012, 13:29:15
kritizovat defeater, a pak se jít volně bavit na Shell pumpu (nepředpokládám, že by někdo obcházel letištní plochu), to mi příjde opravdu punk.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek