Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - REPORTY - - - - - - - - - - - -

PLAY FAST 2012

PLAY FAST 2012

27.-28.07. 2012, hangár letiště, Hradec Králové

autor: Twiggy | 15. 08. 2012, 20:49:32 | návštěv: 2571 | reakcí: 7

Vyrážam už vo štvrtok do Ostravy, kde naberám Slovensku časť hviezdnych VOKATIO INTERNA, ktorý okrem toho, že majú pomáhať v Restauraci pana Septika a baviť ľudí zo svojimi nezmyslami, tak aj by mali otvoriť tentoročný PLAY FAST! Nakoniec to dopadlo lepšie ako ich premiérove vystúpenie v Brne.

Dorážame vo štvrtok v noci, trošku pomáhame zo stavbou stanu a prípravou kuchyne, gramce hrajú až do rana, ale ja spím v aute a čerpám energiu na ďalší deň.

Rozkladám distro, kuchyňa sa rozbieha, ľudia začínajú pomaly chodiť... VOKATIO INTERNA zahrali dobre, všetko bolo počuť, akurát tu basu by som dal vejš, inač v pohode. TOMORROWS HELL klasický český crust, ja už som toho prepočúvaný, malo to všetko, čo to malo mať, ale so mnou to už nerobí to, čo v puberte, sorry. PARTIYA (Bielorusko), strašná nuda, taký nejaký grind/punk alebo čo to bolo. WHORESNATION (FRA) nedávam, ale PIZZA HI FIVE (USA) áno a skoro celých! Geniálna kapela, gitara + bicie = power violence. Ďalšie kapely nedávam, až SAKATAT (Turecko), práve keď začali hrať, som bol na TOI TOI a poviem vám, že ta plastová budka sa normálne triasla, keď začali, až sa tak lepšie sralo! Vynikajúca kapela, kupujem hneď CD. LIVSTID (SWE), klasický švédsky crust, a SUFFERING MIND (PL) ma nikdy nebavili, takže nič. AFTERNOON GENTLEMAN (UK) počúvam zo stanu a znelo to ok a potom, keď prichádzali znalci power violence, tak si pokrochkávali, takže určite mazec! Na FATUM (Rusko) som sa veľmi tesil, trošku tomu chýbala energia, ale bolo to dobré, veľmi ma potešilo, že som ich videl, a inač na PLAY FAST by som doporučil isť natočiť pokračovanie MAD MAX 4 s Melom G., prostredie hangárov a  crusteri/crusterky by veľmi pasovali do toho filmu.


Po FATUM prichádzajú VESTIGES (USA), ktorých som už videl v Čadci, kde pri rozlohe 5x5m a +60 stupňov v miestnosti dokázali zahrať taký masaker, že to bolo až neskutočné. Tu to bolo také isté, temný hardcore, občas nejaká black metal pasáž, post-rock gitarka a disbeat!

28. jul

Piatok bol super, sobota vypadala že bude ok, ale dopadlo to veľmi napiču... Najskôr som našiel doškrabané auto od nejakého najebaného crustera, potom sa stali ešte nejaké dalšie veci, ale o tom neskôr...

DOKUGA (Por) boli dobrý, taký ten motor crust, trošku aj to Japonsko atd. MATKA TERESA (HOL) nudne až hrozne, BOILING POINT (SK) sa dali počúvať, taký príjemný thrash/punk, občas aj sypačka. Ďalej som ešte videl ENTRAILS MASSACRE (DE), na ktorých som sa tesil, ale sklamali ma, nejak ma to nebavilo, KRUSH (HOL) - crust/crust/crust... BACKSLIDER (USA)a klasický power violence, veľmi dobre! Konečne som videl legendu GRIDE (CZ) a je to pravda, naživo popiči! No a potom, čo sa začalo diať, to už nebolo popiči ani trochu... Začal fúkať nepríčetný vietor a behom asi 10 minut napršalo 30 - 40 cm vody, možno aj viac, neviem, ale restauracia p. Septika sa behom tých desiati minut zmenila na Benátky. Museli sme zachraňovať veci pred premočením a držať stan, až ho neodfúkne, nebolo to nič príjemne, všetci sme boli premočený. Šiel som preparkovať auto, pretože sme vychytali také miesto, kde sa ta voda zdržiavala a nemala kam otiecť, takže si reštaurácia mohla zmeniť meno na Grind Restaurant na Benátkach, po nejakom čase sa podarila spojazdniť, medzitým mi týpek, čo chodí pomáhať Mirovi Pátému predávať veci po festivaloch, sejme zadok auta svojou mega dlhou dodávkou a na otázku, že čo stým budeme robiť, odpovedá že „chceš na pivo?" Ty vole to už fakt nedávam, som totálne nasratý, premočený a vytočený, takže navrhujem, že by sme mohli ísť v noci, že to odšoférujem. Posádka súhlasí a za rytmov GERIATRIC UNIT (UK) odchádzame preč, samozrejme stále prší, takže na nálade to nepridáva...

Každopádne jedlo, ktoré robili u p. Septika, bolo geniálne, zvuk v hangári lepší už asi nebude, ale nebolo to až také zle, ako som si myslel, že bude, a rešpekt organizátorom a dúfam, že PLAY FAST bude aj budúci rok, a myslím, že by nebolo zle spojazdniť zase sludge stage! Viem si tam predstaviť kapely ako V RUKOU OSUDU (CZ), CROWSKIN (DE), AGUIRRE (FR), THOU (USA) a CORRUPTED, hahaha.

Související články

PLAY FAST OR DONT FEST 2010 - 30.- 31.7.2010, Hangar 187, Hradec Králové

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 7
pohann
16. 09. 2012, 22:30:46
ja som si uzil tento festak popici, taky dazd ma urcite neznepokojil, prave ze mi dodal sily ostat a vydrzat...

pohann
16. 09. 2012, 22:27:06
tento report stoji za kokot............strateny cas..

Twiggy
16. 08. 2012, 17:01:40
Napisal som to tak ako som chcel ak sa ti to nepaci je to len tvoj problem...

farmar
16. 08. 2012, 16:55:10
to jsem nebyl ja, kdo se rozhodl napsat clanek - pokud se k tomu rozhodnes, mel bys to udelat poradne a s peci - takhle to vypada, ze to pises jen aby se nereklo a ze te ten festak vlastne ani nezajima. sorry ale napsat o kazdy kapele dve slova, popsat jak te sral dest nebo vedro, to je proste o nicem.

Twigggy
16. 08. 2012, 15:20:22
skus si precitat tento report z Fluffu:

http://www.punkgen.sk/reporty.php?id=299

mozno ze to bude lepsie a ta pripomienka k tuknutemu autu to fakt nechapem...?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek