Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

Kebyže viem, čo nás všetko čaká, tak by som si vtedy istotne zopakoval repliku Humphrey Bogarta ...

Kebyže viem, čo nás všetko čaká, tak by som si vtedy istotne zopakoval repliku Humphrey Bogarta ...

Peťo Tázok

autor: Zuzana Friday Přikrylová | 14. 01. 2010, 06:38:19 | návštěv: 3624 | reakcí: 0

Nedávno jsi vydal s kolegou Karaoke Tundrou Neuveritel´ne smutný album, na kterém se kromě čtyř nových skladeb objevily převážně remixy vašich skladeb od interpretů jako Ježíš táhne na Berlín, DVA nebo Sporto. S Ježíšem jste vystupovali, takže zde je spojitost jasná. Podle čeho jste si ale vybírali ostatní interprety? Ozývali se vám sami?

Remixy mal na starosti Karaoke Tundra. On vyberal a oslovoval producentov. A v prípade, že remix sa nám nehodil na Neuveriteľne smutný album, tak taktiež to bol on, kto to musel oznámiť producentovi. A to bola asi najťažšia časť jeho práce (smiech).

Ocitnou se čtyři nové tracky i na příštím albu, pokud se chystá? Bude koncepčně navazovat na předchozí témata?

Na novom albume začneme robiť približne vo februári / v marci. To je únor a březen. Názvy vašich mesiacov ma asi nikdy neprestanú desiť. Neviem ich doteraz. (smiech). Koncept je už vymyslený, znova chceme priniesť niečo nové a dúfame, že sa nám to podarí. Tie 4 nové tracky, ktoré sa nachádzajú na Neuveriteľne smutnom albume nevznikli pre nadchádzajúci album, ale môže sa stať, že sa tam ocitnú. Necháme sa prekvapiť.

Co Vás vůbec s Karaoke Tundrou svedlo dohromady? Jak na deskách, tak živých vystoupeních tvoříte organický celek, jako byste na sebe byli napojení...

S Karaokem som sa zoznámil v roku 2005. Ou, už je to 5 bláznivých rokov. Pamätám si to, ako by to bolo pred týždňom, keď som mu asi 2 mesiace po našom prvom stretnutí posielal nesmelý mail, že či mi nechce produkovať jednu skladbu. A on do toho išiel. Šialenec. Kebyže viem, čo nás všetko čaká, tak by som si vtedy istotne zopakoval repliku Humphrey Bogarta z Casablancy, že „I think this is the beginning of a beautiful friendship" a neklamal by som.

Kdo spolupracoval na vašem posledním videu na Patriarchát? Chystáte natočit další videoklip?

Patriarchát. No-budgetový klip. Haha. Robili ho traja ľudia. Ormos, Tomáš Juríček a Peter Košťál. A pred kamerou som šaškoval ja a Karaoke. Ďakujeme im. Video riešime ako posledné a občas vôbec. No ak nás niekto osloví a nás osloví to, čo robí on, tak do toho ideme.

Od výstřední image s leopardím kožichem a motorkářskou helmou ses dostal k serióznějšímu intelektuálovi s apartní čepičkou. Zahodils propriety, abys dostal do popředí hudbu, nebo proč?

Serióznejší intelektuál. Preboha, to snáď nie. Diss týždňa. Kožuch, helma a tričko Kill Bill, to boli naše prvé fotky k EP „VP84". Nezahodil som nič, svetríky som nosil aj vtedy aj teraz. To boli fotky. Svetrík je movement. A v kožuchu by mi bolo teplo na stage-i a v helme by som nepočul odposluchy, som si istý.

Tvé fiktivní město VP84, kolem kterého se točí tvoje texty, je plné příběhů a postav. Ty sám působíš jako vypravěč, pozorovatel, interpret těchto životních příběhů a situací. Jak vznikl nápad vycházet z předobrazu města? Reflektuješ v něm vlastní pocity a vjemy z tvého okolí, nebo je to spíše tragická vize velkoměstské budoucnosti?

VP84 som bral vždy ako malomesto, kde pozná každý každého a  ak nebodaj niekto niekoho nepozná, tak o ňom už istotne počul. Peťo Tázok je vymyslený, on nemohol žiť vo Vranove alebo v Kysaku, nie. On žije vo VP84. Je jedno, či mu je tam dobre, on tam proste patrí.

Která postava z VP84 je ti nejbližší a proč?

Laco Žralok. Lebo bol prvý. No homo.

Alespoň v některých skladbách působí tvůj projekt s Lyrikem Modré hory odlehčeněji, optimističtěji (např. Mezi letom a zimou). Je to vlivem Lyrika, nebo nechceš jako Peťo Tázok zacházet do méně zakalených a studených vod?

Modré hory nie sú smutný projekt. Mali sme pár skladieb, ktoré mohli vyznieť smutne, ale to nebol zámer. Bene a Lyrik sú veselí ľudia. Peťo Tázok je iný, je to iný svet. A nechcem miešať dva rozličné svety, nepatrí sa to.

Při jaké příležitosti sis naposledy od srdce zanadával?

Rok 2010 začal zvláštne pre Slovensko. Chlapci poslali výbušninu do Dublinu, koktali na tlačovkách a zahmlievali, jáj a ešte oprášili telefax a angličtinu, iní chlapci zas blokovali cesty a držal som im palce. A nadával som. Nie na tých, čo blokovali cesty, ale na tých, čo sa s nimi nechceli stretnúť. Demo verzia demokracie. A naozaj som nadával, jak taký vulgárny pohan, ale popritom som sa aj zasmial. A to vtedy, keď pred Úradom vlády sa pokazila hydraulika na vozidle, čo prevážalo hnoj a vysypal sa tam. Ten hnoj. Veľká kopa hnoja pred Úradom vlády na ceste. To je cesta. Škoda, že sa hydraulika nekazí každý deň.

A abychom to nekončili tak negativně, tak na závěr „Facebooková" otázka: Co se ti dnes honí hlavou?

Odcitujem svoj posledný facebook status. „Hej! Bonus aka Bourek aka ten z kapely SPORTO má free net release. Rapuje tam a je to skvelé a milujem to a nie len kvôli jeho rečovej vade. Haha. Daj si to!" http://www.diycore.net/mp3.php

23. 1. 2010 Fléda, Brno
Clark (UK, Warp Rec.)

Napszykłat
(PL)
Peťo Tázok & Karaoke Tundra (SK)
Michal Mariánek
G. H. C. (UK)

více info tady.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek