Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

Žádný retro, žádný easy-listening.

Žádný retro, žádný easy-listening.

Night

autor: Friday | 26. 04. 2010, 20:30:12 | návštěv: 3650 | reakcí: 0

Night je nová elektropunková kapela, kterou založili již zkušení hudebníci - Amák (Sunshine, Blank), Regal (Priessnitz), Daniel (Please the Trees, Veena) a Patrik (C, Waave, Blank). Zanedlouho jim vyjde první deska s názvem High End Low Liberation a bude následovat turné po Londýně, Česku i Slovensku, v rámci něj vystoupí i 4. května na Flédě spolu s Voodooyoudo či Project Serendipity. Na otázky o vzniku, Londýně i budoucnosti kapely odpovídal Daniel.

Friday: Kdy přesně jste se dali dohromady? Pamatuju se, že první zmínku o Night jsem slyšela už někdy na podzim roku 2008.

Daniel: Upřesnit to asi moc nedokážu, já osobně jsem se seznámil se samotnou ideou a fragmenty hudby už někdy začátkem roku 2007, každopádně na podzim 2008 jsme začali zkoušet v dnešní sestavě.

Jak vznikla Vaše sestava?

Amák s Patrikem spolu už kapelu měli, já je znám z Tábora, odkud všichni tři pocházíme. S Regálem - současným bubeníkem - děláme v létě stage managing a backline service na festivalech. Původní bubeník chodil na zkoušky pozdě nebo vůbec, tak jsme pozvali Regala a po pěti minutách nám bylo jasný, že on je ten pravej.

Každý máte za sebou několik více či méně známých kapel, které se stylem liší. Jak spolu vycházíte dohromady? Nenarážíte na problém, že jste každý zvyklý hrát trochu jinak?

Na takovej problém jsme právě naráželi v mateřskejch kapelách. V Night se všichni cítíme líp.

Zatím jste vydali první singl Fraud. Bude zbytek alba v podobném duchu? Z jakých hudebních vlivů v této kapele vycházíte?

Zbytek alba je podobný zvukově, ale jinak si myslím, že ty tracky jsou hodně rozmanitý a zrovna Fraud o desce moc nevypovídá. A vlivů je nekonečně. Všichni máme rádi progresivní a inteligentní hudbu, high tech, futurismus. Žádný retro, žádný easy-listening.

Amák žije nějakou dobu v Londýně, jak vlastně zkoušíte?

Zkoušíme blokově. Třeba týden v kuse a pak se dva měsíce nepotkáme.

V Londýně jste také odehráli svůj první koncert a budete v něm i zahajovat turné v rámci vydání Vašeho debutu High End Low Liberation. Jaké tam na vás zatím ohlasy a jak se Vám tam hraje?

Nemyslím si, že bych to mohl po jediném koncertě posoudit. Zeptej se mě znovu 17. května.

Přibližte nám vaše první album - spolupracoval na něm někdo další, kolik materiálu na něm bude, jaká témata si vybíráte?

Deska je d.i.y. produkt, kterej se rodil v bolestech přes dva roky. Nakonec jsme na ní vybrali 11 věcí. Ty, které se do výběru nedostaly, ale uslyšíš v rámci květnového turné. Tématicky pochopitelně často reflektujeme postmoderní společnost a její traumata, ta osobní samozřejmě taky...

Jaké máte ambice? Už nejste žádní nováčci, takže předpokládám, že byste se rádi prosadili nejen jako lokální kapela.

Chceme točit desky, za který se nebudeme muset za deset let stydět. O jinejch ambicích jsme ještě nemluvili.

Jaké jsou vaše další současné kapely a projekty, ve kterých kromě Night působíte?

V současnosti je aktivní jen Patrikova kapela "C", která nedávno ve studiu dotočila další desku. Něco už jsem slyšel a dost mě to namlsalo.


Související články

Na Flédě mají noční směnu 6 dBs s burningBeats neboli FACTORY pARTy warm up - tisková zpráva

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek