Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

... občas niekomu niečo dohodím alebo naopak, ale minimálne, väčšinou si všetko vybavujem sám.

... občas niekomu niečo dohodím alebo naopak, ale minimálne, väčšinou si všetko vybavujem sám.

Twiggy & MichalB (Bagdad mosh crew)

autor: cyril kosak | 8. 06. 2010, 14:08:42 | návštěv: 4599 | reakcí: 0

Ten, kdo Crusty Booking nezná, si může říct: ty krávo, festiválek s Cripple Bastards? Nevzali si dost velké sousto??? Jak dlouho fungujete a co máte za sebou?

Twiggy: No takto v prvom rade BAGDAD MOSH festival nerobim pod CRUSTY booking, pretože tam fungujú iný ľudia ako pri BAGDAD MOSH festivale, vlastne tento festival organizujem z Michalom B. J, ktorý  prišiel s nápadom (niekedy na konci roku 2009) usporiadať jednodňový festival metal/grind/HC kapiel. To, či sme si zobrali príliš veľké sústo uvidíme 19. 6. 2010 J, je to určito väčšia zodpovednosť a obnáša to viac veci na vybavenie ako napr. pri klubovom koncerte a hlavne  to nieje otázka jedného alebo dvoch mesiacov, ale minimálne pol roka ak nie viac!

MichalB: Podľa mňa to není veľké sústo, čo sa týka kapiel, ale čo sa týka finančných nárokov to už začína byť väčšie sústo. Myslím, že to s Twiggym zvládneme, ale veľa závisí od účasti ľudí.

Jak vypadá sjednávání koncertu s takovou veličinou, jakou jsou Cripple Bastards? Napsali jste jim rovnou nebo jste to zkusili přes Čurbyho? Jak to funguje? Manažer, smlouvání a tak? Nebo něco spešl?
Twiggy: K niektorým kapelám sa bohužial človek nedostane, ak nemá festival vybudované meno. Ak sa poznáš z manažérom alebo priamo z kapelou, tak to ide samozrejme o 100% lepšie. Ale CRIPPLE BASTARDS sa ukázali ako veľmi ochotný ľudia, takže to v ich prípade zas až také komplikované nebolo.

MichalB: Na môj apel pisal Twiggy priamo. Ohľadom kapiel riešil všetko Twiggy.

Podle čeho se rozhodujete, když chcete pozvat nějakou kapelu? Je to o osobních sympatiích, nebo jdete i do kapel, o kterých kolujou blbý zvěsti, ale hudebně je našlapaná?

Twiggy: No ja osobne sa rozhodujem hlavne podľa toho, či ma ta kapela baví, myslím hudobne, čo sa týka zvestí, narážaš konkretne na nejakú kapelu z playlistu alebo to myslíš všeobecne? Pretože na internete sa toho popíše a realita niekedy býva úplne odlišná.

MichalB: Ja sa rozhodujem hlavne podľa toho, čo sa mne hudobne páči. Čo koluje, necháme ďalej kolovať.

Poměrně často zvete české kapely, jak hodně máte zmáknutou českou scénu? U nás se třeba moc nenosí to, aby stejný pořadatel dělal koncerty crust-grindových smeček a měsíc na to dělal noise-emocore-indie rocky...

Twiggy: No tak ja celkom často navštevujem hudobné CZ stránky a často chodím na koncerty či už do Jablunkova, Rožnova alebo do Č. Tešína, takže aký taký prehľad mám, ale môžem povedať, že v CZ je strašné velké kvantum kapiel, takže kvantita častokrát prevyšuje kvalitu, ktorá veľa kapelám chýba. Môj hudobný záber je veľmi široký a rád by som, aby sa v Čadci robili koncerty odlišných hudobných štýlov. Napríklad 25. 6. a 26. 6. je CRUSTY special, prvý deň hrajú kapely zo stajne MAMA MRDA MASO (LE CHRIST HYPERCUBISTIC, UNNA atd.) a druhy deň sa repuje + je elektro afterparty obidva dni (AFARASTAFA, politický hip hop/reggae z Jihlavy atd.). Tento špecial sa koná v novootovorenom multikulturálnom klube DEJA VU, ktorý je otvorený všetkým kultúrnym činnostiam (koncerty, výstavy...).

MichalB:Je to fakt o tých sympatiích. Myslim, že hovorím za oboch, keď poviem, že chceme robiť na všetkom a pozdvihnúť kultúrny život v našom meste ČADCA.


Jaký zájem je v Čadci a okolí o koncerty vůbec a o ty vaše speciálně? Jaká je situace obecně na Slovensku - jezdíte na Vrah, takže máte srovnání s „českou scénou" že jo... U nás je to teď tak, že koncertů je hodně a na minimální ploše několika kilometrů čtverečních jedou ve stejný termín třeba tři čtyři akce - hrozí to i u vás?


Twiggy: Myslím že záujem je, chodia k nám na koncerty aj ľudia z okolia nielen z Čadce, väčšinou sme mali tak 80 - 150 ľudí na koncerte, ono to hlavne záleži aj od veľkosti podniku, posledné koncerty sme robievali v malých priestoroch, takže sa tam moc tých ľudí nezmestilo, bohužial v Čadci bol vždy problem z priestorom na akcie, sice teraz máme možnosť robit pravidelne akcie v DEJA VU, ale priestor je to celkom malý, pri tých 100 ľudí to už je fakt tlačenica!


U nás docela dobře funguje jakási „pořadatelská síť", kdy několik part je schopných během dvou dnů dát dohromady pět šest koncertů pro zahraniční kapelu. Spolupracujete na Slovensku takhle s někým? Nebo to není obvyklé?


Twiggy: No tak u nas takéto niečo zaťial nefunguje, teda neviem o takom niečom, sú tu samozrejme aj ostatný ľudia, čo robia koncerty (Bratislava, Žilina, Trenčín, Prešov atd.) občas niekomu niečo dohodím alebo naopak, ale minimálne, väčšinou si všetko vybavujem sám.

MichalB: Niečo sem tam posunieme alebo je nám posunuté od Ceteru, ale to je celkom blízko, keď sa nám prelinajú akcie Čadca a Cetera Žilina, rozdiel cca 30km.

Co máte nejraději z české scény, jaké kapely? Je někdo, koho lanaříte už delší dobu a pořád se vám nedaří? Cripple Bastards jsou zkouška toho, jestli dělat tak velkou kapelu a vydat takové úsilí nebo byste v tom chtěli dál pokračovat a jednou za čas stáhnout k vám takovou pecku?

Twiggy: Čo sa týka českých kapiel, tak by som určite doporučil klasiku ako MALIGNANT TUMOUR, GRIDE, INNOXIA CORPORA alebo LVMEN, ale tieto kapely pozná každý, potom by som spomenul „menej" známe alebo mladšie kapely ako LE CHRIST HYPERCUBISTIC, ESA Z LESA, MY FUNERAL, EMA CAMELIA. Štýlovo je mi to u prdele, čo hrá kapela, ide o to či stoho „serem" alebo nie! J A čo sa týka CRUSTY bookingu, tak tento rok už je beznadejne plný, napríklad pred 2 týždňami mi v priebehu niekoľko dní písalo 5 kapiel z Rakúska, že by si radi u nás zahrali, ale takýchto mailov dostávam veľmi často a bohužial musím si vyberať a veľa kapiel odmietať, pretože takto by som mohol robiť koncerty každý víkend a neviem, či by to bol dobrý nápad, Čadca je malé mesto (30 000 obyvateľov) a určiťe nechcem, aby sa ľudia „prejedli" koncertov.

Ak by mal niekdo záujem o program na tento rok, stačí sa ozvať na mail MESRINE@azet.sk alebo napísať mail na myspace www.myspace.com/crustytheclownfakinggigs

Tento rok vystúpia v Čadci napr. AUSTRONAUTALIS (USA), ALPINIST (GER), HONGO (ESP), SLEEPING IN GHETSEMANE (USA) atd. od post rocku/temného HC až po hip hop.

Odkaz pre INNOXIA CORPORA: dufam že to na ten piaty krat už niekedy v budúcnosti vyjde!

Čo sa týka BAGDAD MOSH festivalu, uvidíme, ako dopadne prvý ročník a podľa toho sa uvidí, či v tom budeme pokračovať alebo nie, každopádne by sme z bookingom aj festivalom chceli pokračovať, na budúci rok možno 2 dňový niekde mimo Čadcu, nech si ľudia užijú aj tu Kysuckú prirodu.

Ešte by som chcel upozorniť na 2 zmeny: AT THE SOUNDAWN z Talianska na festivale bohužial nevystúpia, namiesto nich vystúpia GUANTANAMO PROGRAM z Poľska (apokalyptický HC) http://www.myspace.com/guantanamopartyprogram a pribudla kapela z USA LOMA PRIETA (screamo/emo violence) http://www.myspace.com/lomaprieta.


MichalB: Ja len poupravím, že Čadca ma len asi 15000 obyvateľov, ale ako okres to ide do tých 30000. Ja som chcel, aby  na Bagdade zahrali GRIDE, ale žial idú turné po Amerike, tak hádam budúcí rok. Mňa osobne neodradí od budúceho roka ani nízka účast či už čokoľvek a „bezhlavo" sa vrhám do buducého ročníka, ktorý bude určite minimalne 2-dňovou zaležitosťou riadne našlapanej hudby, s tým aby sme oslovili čo najväčší počet ľudí.

V tomto ročníku bolo mojou úlohou riešiť povolenia,  behania po úradoch a rôzne organizačné priam neskutečné byrokratické problémy a na Twiggyho hlavičke ostala komunikácia s kapelami .

Twiggy & Miso B. (Bagdad Mosh Crew)

Playlist počas písania
KAMIKATZE „knit and thrash" LP
Obstacles/Auxes split EP
Children of Technology „the day after"


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek