Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - ROZHOVORY - - - - - - - - - - -

Buď tam člověk píše, maluje, skládá hudbu, chlastá anebo si upálí hlavu.

Buď tam člověk píše, maluje, skládá hudbu, chlastá anebo si upálí hlavu.

Oddi

autor: w | 21. 11. 2010, 20:10:29 | návštěv: 3381 | reakcí: 0

Oddi je jednočlenný živý projekt Tomáše Peřinky, který vznikl v Reykjavíku roku 2009. Jde o osobní vyjádření pocitu lásky, osamělosti a radosti do minimalistických kompozicí a struktur, které tiše, šumivě a přesto výrazně plynou a plynou.

Oddi je momentálně v České Republice a má naplánováno několik vystoupení, na kterých bude jeho hudba podpořena i krátkým povídáním o Islandu.

Nedá mi to a musím se zeptat. Co vlastně znamená Oddi ?

Oddi znamená v islandském jazyce výraz pro špičku či geografický výběžek země.

Jak to všechno začalo ? Jak jsi dal celý projekt dohromady ?

Celou tuhle věc jsem ještě vlastně pořádně ani dohromady nedal. Vše je ve vývoji. Každopádně nápad tvořit vlastní vyjádření ve zvucích ve mně bublal jak magma již dlouho. Dřív jsem hrál ve fast-punk corové formaci Pangs of Remorse což bylo velmi zajímavé období ,ale vždy jsem tíhnul k táhlým hlubinným zvukům i když ambient jako hudbu moc neposlouchám. Vše je v přírodě, vesmíru a kolem nás.

Vím, že máš silný vztah k severu a k celé té experimentálně ambientní scéně. Bylo prostředí a pobyt na Islandu jedním z podnětů začít něco tvořit?

Island mě určitě odstartoval k tomu, abych začal. Inspirativní prostředí a spousta času přes zimní období. Buď tam člověk píše, maluje, skládá hudbu, chlastá anebo si upálí hlavu. Co se týče severské hudební scény, určitě alespoň pro mě, ji považuji za nejsilnější hudební vyjádření vůbec.

O prázdninách ses objevil na festivalu Bibione a také na kompilaci Carving mirages, díky které si tě mohlo všimnout a poslechnout více lidí. Navázal jsi nějakou spolupráci s lidma kolem, chystáš něco ?

Nabídky na desku musí člověk aspoň z mé zkušenosti  zasílat sám. Jelikož Oddi je okrajovka, labely v čechách mají obavy něco takového zasponzorovat. Pokud bych měl peníze, nebyl by problém ,asi jako se vším . Projektů je hromada a záleží na každém co s tím.

Byl Oddi od začátku zamýšlený jako jednočlenný projekt ?

Jo, to jo. Oddi byl zamýšlen jako osobní projekt, který jsem začal dělat sám, ale nebráním se spolupráce.

Vím, že jsi po návratu do Čech dělal pár přednášek o Islandu a pracoval v jednom pražském rádiu. Můžeš mi o tom něco říct a vůbec... pokračuješ v tom ještě ?

To je pravda. Dělal jsem dvě přednášky, jednu v Pražském Unijazzu a jednu v Karlových Varech. Pak jsem ještě dělal v Unijazzu úterní úniky což bylo pravidelné promítání filmů se severskou tématikou. Co se týče rádia, tak mám na rádiu Ethno pořad s názvem Nordstream, který jde napříč žánry severskou hudební scénou. Nejnovější díl byl teď ve čtvrtek a byla to taková pozvánka na  listopadový koncert Jóhanna Jóhannssona do pražského Rudolfina.

Poslední otázka. Vrátil ses zpátky a žiješ teď v Karlových Varech. Sleduješ současnou českou scénu ? Co tě v poslední době nejvíc zaujalo ?

Vrátil jsem se zpátky a žiju v Karlových Vareh, to je pravda. Mám tu pro sebe klid. Abych se přiznal úplně českou hudební scénu nesleduju, abych hledal nové projekty a kapely, ale jsou dobré věci které se ke mě dostanou, ale těch je poskrovnu,. Každopádně o Oddi netvrdím, že to je něco úžasného. Pokud mám, ale fakt říct co mě v poslední době zaujalo, tak je to Zuzana Dumková.

http://www.myspace.com/oddi2009

n

Oddi live

25.11 Olomouc (Galerie U Mloka)

26.11 Kopřivnice (Čajovna Mandala)

27.11 Nový Jičín (Stará pošta - Cofeemusicbar)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek