Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - SLOVO O PROJEKTU - SPOKOJIZDA - - -

Nacházíte se v místech, které vám dají instrukce, jak se přidat k někomu a jet, odjet nebo vrátit se s ním na koncert nebo z koncertu. Na diycore je už dlouho sekce Akcí, která je hojně navštěvovaná (skoro to vypadá, jako kdybyste nic jiného nedělali, než chodili-jezdili na koncerty) a taky často a pravidelně doplňovaná. Teď ji chceme vylepšit a doplnit o to, abyste se na konkrétní akci mohli dostat, k někomu se přidat, s někým se vrátit, jakýmkoliv dopravním prostředkem, ale prostě neject sami. Být rychlejší, levnější, přátelštější. Nebýt jen za sebe, ale o tu svoji duchovní soju se s někým podělit. Abych předešel patosu, klasická situace:

je pár minut před koncertem. jdete si objednat nějaký pití a potkáte na baru kámoše...

ona : tyvole, tebe bych tu nečekala. co tu děláš, jak jsi dojel?
on : károu, co ty?
ona : no já vlakem. a mám zpáteční. škoda, že jsme si nedali vědět. mohli jsme se složit na benál a jet spolu
on : tojo, ale kdo to moh vědět...

všichni jezdí na koncerty mimo město, spousta lidí hledá nový kámoše a šofér, ktere jede sám na koncert hledá aspoň nějaký lidi, který by mohl vzít s sebou, aby měl s kým pokecat o tom, co dělal celej den ve fabrice anebo proto, aby se mu aspoň trošku vrátily ty narvaný prachy do benálu a mohl tak udělat radost sám sobě, ale i dalším bláznům, kteří chtějí jet na ten samý koncert a nemají se na něj jak dostat.

Vpravo máte klasický kalendář, ten skrývá jednotlivé akce a u těch, na které se někdo chystá, je pod kapelama uvedený odkaz a kontakt na nějakého SPOKOŠE, který shání spolujezdce nebo spolucestujícího. Víte, co myslím – jak zpívají Ravelin 7: Ve ztracených časech hledáme stopaře. My taky.

Když se zaregistrujete (fakt to není vůbec složité), můžete vkládat svoje vlastní nabídky nebo sháňky. Musí jít o akci, která je v Přehledu akcí vložená, což se rozumí samo sebou, ale taky můžete vložit samotnou akci. Zvolíte akci, dáte počáteční a cílovou cestu, dopravní prostředek, kterým se chystáte nebo sháníte, kontakt a nějakou přiblblou hlášku, která jasně určí, jestli s váma někdo někam někdy vůbec pojede... Ale není to úplně nutný, stačí napsat: Mám dva metry a držím hubu. Nebo: Jsem zrzka a umím šest jazyků. Jak je komu libo.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek